Värske lapsevanem – tee iseenda ja oma lapse elu tunduvalt lihtsamaks!

Esmakordsetele lapsevanematele võib beebi eest hoolitsemine tunduda keeruline – kogemus puudub, laps ei räägi ega väljenda end inimese moodi. Väsinud emad-isad võivad seetõttu saada vale signaali ja mõelda, et lapsega on midagi korrast ära, kui vaeseke kisab ja vehib käte-jalgadega vaid selle tõttu, et kuskilt kas sügeleb või hõõrub. Anna endast parim beebi, rübliku ja väikelapse ebamugavustunde leevendamiseks ja harju kasutama hooldustooteid – ka last võivad kimbutada ebameeldivad nahahädad.

Atoopiline dermatiit – mis koll see on?

Imetavad emad on ehk tähele pannud, et imetamise ajal enda toidu muutmine võib kaasa tuua ka muutuseid lapse tervises. Üks sagedasemaid negatiivseid nähtusi, mida on tegelikult lihtne ennetada ja leevendada, on ekseem või atoopiline dermatiit. See lööb välja punaste ja krobeliste laikudena, mis tekitavad sügelus- ja ebamugavustunnet. Ekseemi ennetamiseks on vajalik kindlaks teha, ega lapsel pole ühtegi toiduallergiat, sest see on kõige tavalisem ekseemi tekkimise põhjus. Imikutel võib allergiline reaktsioon tekkida siis, kui imetav ema sööb midagi, mille vastu beebi võib allergiline olla. Seega peaks esimeste dermatiidilaikude tekkimisel nii enda kui oma lapse menüü üle vaatama.

Kuidas dermatiiti leevendada?

Kui laigud on juba tekkinud, on parim, mida lapse heaks teha, nende korralik hooldus ja laikude laienemise ennetus. Kui laps kipub end kratsima, lõika tema küüned piisavalt lühikeseks, et need ei saaks sügamise ajal nahka katki tõmmata. Ideaalis peaks peale küünte lõikust neid ka õrna karedusega viiliga kergelt viilima, et eemaldada kõikvõimalikud teravad küüneääred.

Teine hea lahendus on kanda laikudele niisutavat kreemi. Kaubamärk Naif toodab spetsiaalselt imikutele ja lastele mõeldud kehahooldustooteid, mis on nahka toitvad, kergesti pealekantavad ning ei sisalda mikroplasti ega kahtekümmend kuut enamlevinut allergeeni. Naifi tootevalikust leiad piisavalt hooldustooteid, et terve armeetäis lapsi puhtaks pesta ja ära kreemitada – šampoonid, dušigeelid, vannivahud, kreemid ja nahaõlid ootavad kasutajaid!

Teine vaenlane on mähkmelööve

Nagu nimigi vihjab, esineb mähkmelööve, mis küll peale potilkäimise äraõppimist kiirelt kaob, just mähkmepiirkonnas. Lööve tekib siis, kui imiku mähet pole piisavalt sagedasti vahetatud ning nahk „ära haudub“. Kuigi mähkmelööve ei pruugi olla sama murettegeva väljanägemisega kui ekseem, on see siiski üks põhilisi nahaprobleeme, mis imikutel võib esineda. Lööbe vältimiseks on oluline sage mähkmete vahetus, et vältida naha liiga pikka kokkupuudet uriini või roojaga, ning mähkuvahetuse järgselt mähkmepiirkonna pesu. Lase nahal enne uue mähkme jalgatõmbamist korralikult kuivada ning kasuta eriti imavaid mähkmeid.

Võid vaadata ka looduslike lahenduste poole

Kui sinu beebi või laps on ilma ühegi olulise nahaprobleemita, kuid nende nahal on kuivi laike, võid spetsiaalse kreemi hankimise asemel kasutada ennast korduvalt tõestanud kookosõli. Miks just kookos? Esiteks – suurepärane lõhn! Teiseks – kookoseallergia on väga harva esinev nähtus, seega peetakse seda õli ohutuks ka väikelaste nahal kasutamiseks. Enne oma järeltulija sissemäärimist tee siiski nahaproov ning kasuta õli alles siis, kui oled täielikult veendunud, et eelnevalt õlitatud nahale pole tekkinud löövet. Kõige kindlam on kasutada puhast 100% kookosõli ilma ühegi lisandita, näiteks on sellised Purity Visioni pakutav BIO kookosõli ja Soaphoria Organic kookosõli.

Kuna laste nahaprobleemid võivad neile tekitada ebamugavustunnet, mille tulemuseks on ärritus  ja halb tuju, on terve perekonna meelerahu hoidmiseks soovitatav nii nahaprobleemide ennetamine korraliku kreemitamise  või nahaõli kasutamisega kui ka juba tekkinud probleemide kiire leevendamine. Kasuta alati kas spetsiaalselt lastele mõeldud allergiavabu tooteid, nagu Naifi tooteseeria, või täispuhtaid taimeõlisid.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.