Turvatool – kõige olulisem valik beebitarvete ostmisel.

Beebitarvete ostmisel üheks kõige olulisemaks valikuks on õige turvavarustus, sest õigesti valitud turvahäll või -tool kaitseb teie last igapäevastel toimingutel. Turvahälli kasutate juba beebi haiglast koju toomisel ning turvatooli kuni 12 aastaseni välja. Väga hirmutav statistika on see, et peaaegu 50% lastevanematest kinnitavad turvahälle ja turvatoole valesti autosse, mis suurendab mitmekordselt õnnetuse korral ohtu laste tervisele ning ka kaasliiklejatel. Selle vältimiseks või vähemalt probleemi vähendamiseks testitakse turvahälle ja turvatoole Euroopas ADAC-i poolt ning seda järgmistel tingimustel:

  • Turvalisus – kus eest ja tagant kokkupõrke korral on kiiruseks 64 km/h ning külgkokkupõrke korral 50 km/h. Kasutatakse 4 – ukselist sõiduautot ning erinevates kaaludes ja mõõtudes spetsiaalseid anduritega varustatud mannekeene.
  • Kasutamine – testitakse turvahälli ja turvatooli kasutamismugavust ning kontrollpunkte, milles lapsevanemad ei tohi eksida. Näiteks turvarihmade kinnitamine ja avamine, lapse tooli kinnitamine, turvahälli või turvatooli sõidukisse kinnitamine.
  • Mugavus – testitakse kuidas turvahäll või turvatool toetab lapse jalgasid, milline on keha hoiak, milline on materjal, milline on lapse vaateväli.
  • Hooldamine – testitakse tooli puhastamist ning ehitust.

ADAC turvateste usaldatakse ning jälgitakse väga paljude lapsevanemate poolt, sest see on üks väheseid indikatsioone, mis aitab valida oma lapsele kõige turvalisemat turvahälli või turvatooli. Ainult suuremad laste turvavarustuse tootjad investeerivad väga palju aega ning raha, et nende tooted oleks võimalikult turvalised, üks turuliidritest Cybex on näiteks saanud üle 250 testivõidu turvalisuse, kasutamismugavuse ning disaini osas.  Kusjuures 2018 aasta oktoobri ADAC testis võitsid kaks Cybex turvatooli oma kategooriad – Pallas S-Fix 9-36 kg ning Solution S-Fix 15-36kg.

Õige mudeli valik on kõige olulisem.

Laps pidevalt kasvab nii pikkusesse kui ka laiusesse ning lapse kasv on individuaalne, mis tähendab et õigel ajal üleminek ühest turvatoolist teise on oluline. Lähtuda võib lapse kaalust kui ka lapse pikkusest.

Lapse kaalu järgi jagunevad Cybex turvahällid ja turvatoolid järgmiselt:

Lapse pikkuse järgi (i-Size) jagunevad Cybex turvahällid ja turvatoolid järgmiselt:

 

i-Size ehk R129 regulatsiooni turvahälle saab kinnitada auto turvarihmadega või Isofix alusega, turvatoolid on kasutatavad ainult Isofix kinnitusega ning enamjaolt soovitatakse kasutada selg sõidu suunas nii kaua kui võimalik.

Turvahällid

Turvahäll on esimene iste, mida beebiga autos kasutatakse. Turvahälli on lubatud kasutada ainult selg sõidu suunas ning seda saab autosse kinnitada ka auto turvarihmadega (peab olema 3-punkti turvarihm) või Isofix alusega. Nordbaby soovitab kasutada alati Isofix alust, sest see välistab turvahälli valesti kinnitamise ning teeb igapäevase kasutamise lihtsaks ning kiireks.

2019 aasta hitt-tooteks turvahällide kategoorias saab kindlasti Cybex Cloud Z i-Size + Base Z kombinatsioon. Esiteks saab Cybex Cloud Z i-Size seljatuge reguleerida autost väljas lamavasse asendisse, teiseks on Cybex Cloud Z i-Size 900 grammi kergem kui ta eelkäija Cybex Cloud Q ning kolmandaks ja võib-olla kõige olulisemaks on Cybex Base Z isofix põhi, mis võimaldab turvahälli põhjale kinnitada nägu lapsevanema suunas. Ehk siis Cybex Base Z isofix põhi keerleb koos turvahälliga 90 kraadi autoukse suunas või näiteks kui auto seisab siis saab turvahälli enda poole keerata tagumisel pingil istuv inimene, et beebiga tegeleda (NB! Juhul kui auto seisab).

Soovitused turvahällide juurde – Cybex pakub lisatarvikutena putukavõrku, vihmakile, suvekatet ning soojakotti. Lisaks võiks veel osta autoistme kaitse, mis käib turvahälli ja auto istme vahele; peegli, mis võimaldab autojuhil näha beebit; päikesekardin, mis kinnitub turvahälli poolse ukse akna siseküljele ja aitab peegeldada tagasi liigset päikesekiirgust. Kõik tooted on saadaval Nordbaby poodides ning ka www.nordbaby.com epoes.

Turvatoolid

Siin lähevad valik ja võimalused laiemaks. Näiteks saab osta universaalse turvatooli, mis on sünnist kuni lapse 12 aastaseks saamiseni, selle suurim eelis tavaliselt on hind, sest kolme turvatooli asemel ostetakse üks. Suurim miinus on see, et tooli pole võimalik koos lapsega autost välja võtta nagu turvahälli ning tavaliselt pole testitulemused kõige kõrgemate tulemustega. Juhul kui tunnete sellise mudeli vastu huvi siis soovitame Nordbaby e-poest vaadata toodet Joie Every Stage FX.

Järgmised variandid, mida Nordbaby soovitab oleks Cybex Sirona S i-Size, Cybex Sirona Z i-Size või Cybex Pallas S-Fix. Sirona mudelid on mõlemad 45cm-105cm ehk sünnist kuni 4 aastaseni, need turvatoolid on kinnitatavad sõidukisse ainult Isofix kinnitusega, saab kasutada selg sõidu suunas nii kaua kui võimalik ning lapse kasvades pöörata näoga sõidu suunda. Siinkohal tulebki välja Cybex Sirona mudelite kõige parem funktsioon – seda turvatooli on võimalik keerata 360 kraadi ehk turvatooli saab keerata autoukse suunas, et oleks lihtsam ja mugavam last tooli kinnitada.

Cybex Sirona mudelitele saab juurde osta topsihoidjat, suvekatet, autoistme kaitset.

Cybex Pallas S-Fix turvatool on mõeldud 9-36 kg lastele, kasutamiseks ainult nägu sõidu suunas ning seda mudelit saab autosse kinnitada nii Isofixiga kui ka ilma. Cybex Pallas turvatoolid kasvavad koos lapsega:

  1. 9-18kg kasutatakse turvatooli koos lapse ette käiva turvapadjaga, mida omakorda hoiab kinni auto turvarihm. Turvapadja eelis rihmade ees on õnnetuse korral oluliselt väiksem vigastus lapse kaelale ning siseelunditele.
  2. Alates lapse 15kg kaalust on võimalik turvatool muuta Cybex Pallas S-Fix mudelist Cybex Solution S-Fix mudeliks, mis on mõeldud vanusegrupile 15-36kg ning mida saab kinnitada nii Isofixiga kui ilma kusjuures laps kinnitub tooli auto turvarihmaga

Üks kõige populaarsemaid turvatoolide kategooriaid on 15-36kg turvatoolid. Sinna valikusse jäävad Cybex Solution S-Fix ning Cybex Solution Z-Fix turvatoolid. Näiteks Solution Z-Fix turvatool kasvab koos lapsega ehk seljatoe kõrguse reguleerides läheb laiemaks ka õlaosa.

Cybex Solution mudelitel saab lisadena juurde osta topsihoidjat, suvekatet ja autoistme kaitset.

Kõikide turvahällide ja turvatoolide puhul on oluline lapse kaitsmine õnnetuste korral, mis võivad toimuda nii väikestel kui ka suurematel kiirustel ning iga külje pealt. Kõige olulisem ja õrnem koht, mida kaitsta on lapse pea. Turvatooli valides jälgige, et esmalt oleks kaitstud lapse pea siis kael ja seejärel selg. Uuematel Cybex turvatoolidel on ka külgkaitsesüsteem ehk L.S.P. (linear side protection), see avatakse auto ukse poolse külje pealt ning kokkupõrke korral aitab see lapse kehast eemale juhtida kuni 25% löögijõust.

Nordbaby poed (endise nimega Beebicenter) on olnud Eesti turul aastast 1999, tegemist on Eesti pereettevõttega kus oleme oma sortimenti valinud isiklike kogemuste põhjal kvaliteetsed kaubamärgid ja anname endast parima, et pakkuda meie klientidele parimaid tooteid turvalisuse, kvaliteedi kui ka disaini osas. Oleme avanud uuenduse läbinud e-poe www.nordbaby.com , kui soovite tootekonsultatsiooni siis pöörduge meie e-poodi või külastage meie kaupluseid Tallinnas ja Tartus.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.