Teadmiste kontroll: kas sina tead, kuidas väikelapse riideid pesta?

Lapse esimestel eluaastatel kipume olema ülihoolitsevad – seda nii toitude kui ka vannivahendite valikul. Mitte mingi hinna eest ei soola me imiku toitu ega kasuta tema pesemisel sama dušigeeli, mis endal. Kui palju rakendad sina sedasama kaitsvat hoiakut aga ka pesuvahendite valikul? Kas soovi kõrval, et riided oleksid pehmed, ühegi plekita ja lõhnaksid hästi, meenub üldse see kõige olulisem – ohutus. Loe ja saa teada, kas ja kui põhjalikud on sinu teadmised beebi nahast ja väikelaste riiete ohutust pesust. Kas teadsid, et … ?

 • Beebi nahk on viis korda õhem kui täiskasvanul. See areneb kuni kolmanda eluaastani.

Alustame tähtsaimast. Alla kolmeaastase lapse naha kaitsevõime ei ole veel nii tõhus nagu täiskasvanul ning kõik, mis nahale määritakse või millega lapse nahk kokku puutub, imendub kergesti organismi. Nii kõiksugu kemikaalid kui ka värv- ja lõhnained. Kui täiskasvanu naharakud on väga tihedad – justkui katusekivid, tihedalt üksteise kõrval koos –, siis beebi naharakke võiks võrrelda lõtvade silmustega kudumiga. Need paiknevad rohkem harali, mis soodustab nendesamade kahjulike ainete hõlpsamini vereringesse sattumist. See omakorda tähendab, et lisaks halvasti valitud dušigeelile kujutavad endast otsest ohtu lapsele ka valed pesuvahendid.

 • Pesuvahendi kahjulikkust ei tõesta ainult silmanähtav ärritus või allergia.

Tihti arvame ekslikult, et toode on halb alles siis, kui see endast juba nahal märku annab. Vale! Isegi kui beebi nahale ei teki ärritust või allergiat, ei tähenda see ju veel, et väikelapse nahk täidaks oma kaitsefunktsioone samal määral nagu täiskasvanu nahk.

 • Tähelepanu peaks pöörama ka nendele riideesemetele, millega beebil otsekontakt puudub.

On neidki, kes kasutavad küll beebiriiete pesemiseks spetsiaalselt lastele mõeldud pesuvahendeid, aga teevad karuteene sellega, et unustavad pesta nendega teisi esemeid, mis beebi nahaga kokku puutuvad, näiteks iseenda voodipesu. Sellega võib teinekord oma hoolikuse ja vaeva sootuks nullida.

 • Lapsepildist tootepakendil veel ei piisa, et veenduda selle ohutuses.

Selleks et aru saada, kas pesuvahend on päriselt väikelapse naha vastu sõbralik, tuleks kõigepealt hoolikalt lugeda etiketil olevat teavet. Mõne toote pakendil on küll lapse pilt. Siiski ei tähenda see veel ilmtingimata, et toodet võiks vastsündinute riiete pesemisel kasutada. Pöörake tähelepanu sellele, kas tooteetiketil on ikka kirjas, et seda võib kasutada lapse esimesest elupäevast.

 • Kas teadsite, et pesuloputusvahendit on soovitatav kasutada alates beebi paarinädalaseks saamist?

Kuna loputusvahend – isegi lastele mõeldud – asub oma ülesannet täitma masinpesu viimases etapis, ei ole kuidagi tagatud, et see riietelt täielikult välja saadakse. Seega võiks lapse esimesel kahel elunädalatel kasutada beebiriiete pesemiseks ainult pesupulbrit või vedelat pesuvahendit. Soovituslik on väikelaste riietele mõeldud loputusvahendi kasutamist alustada alles pärast lapse paarinädalaseks saamist.

 • Oluline on pesta isegi uusi riideid.

Sageli tekib lapsevanematel küsimus, kas uusi riideid on ikka ilmtingimata vaja pesta. Vastus on jah. Selleks ajaks, kui need ükskord meie kätte jõuavad, on neil selja taga juba pikk-pikk teekond ning meil puudub igasugune ülevaade, kelle või millega mingi ese kokku puutunud on. Seetõttu on oluline, et ka kõik uued riided, millega lapse nahk kontaktis on, pestaks enne kasutamist spetsiaalselt beebiriietele mõeldud pesuvahenditega.

Just neile teadmistele tuginedes on loodud Lovela pesuvahendid, mis on ohutud kasutada juba lapse esimesest elupäevast. Need ei sisalda optilisi valgendajaid, kemikaale ega värvaineid ning on täiesti allergiaohutud – seda ka kõige tundlikumale nahale. Dermatoloogiliselt ja kliiniliselt testitud pesuvahendid eemaldavad plekid mis tahes temperatuuril pestes. Tänu oma meeldivalt neutraalsele lõhnale satuvad neist kiiresti vaimustusse ka lapsevanemad ise, kes tihtipeale ei soovi loobuda nende kasutamisest isegi siis, kui lapsed juba suured. Ja miks peakski? Tihti õpimegi laste eest hoolitsedes, et ei tasu ka enda keha mürgitada, vaid kohelda seda täpselt niisama suure hoole ja armastusega nagu oma pisikeste oma.

Lovela tootevalikust leiad:

 • vedela pesuvahendi valgetele riietele (1,45 l ja 2,9 l)
 • vedela pesuvahendi värvilistele riietele  (1,45 l ja 2,9 l)
 • pesupulbri valgetele riietele
 • pesupulbri värvilistele riietele
 • pesukapslid valgetele ja värvilistele riietele
 • pesuloputusvahend

Lovela tooted leiate ka Selveri kaubavalikust. Rohkem teavet – www.lovela.ee

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.