Sünnitusest möödas 2 aastat ja seks ei paku enam naudingut

Küsimusele vastas: Ingrid Kaoküla, ämmaemand

Küsimus

Sünnitusest on kohe möödas 2 aastat ja peale seda ma põhimõtteliselt ei tunne seksi ajal eriti midagi. Erutus tekib ja isu on (kuigi mitte nii suur, kui enne rasestumist ja sünnitust), aga kõik tundub nagu välja veninud ja ka mees on seda maininud. Üks sünnitusest saadud väline õmblus rebenes lahti ja mõtlen, et kas on võimalik, et ka mõni sisemine rebenes ja kas see tõesti annab nii palju tunda? On seda võimalik kuidagi parandada? Või mida üldse ette võtta? Kelle poole pöörduma peaksin? Suht elutu tunne on sees…

Kui laps sai eostatud esimese kuuma armastuse faasis, siis “armastuse hormoonid” ja keha muutunud biokeemia toetatavad jõuliselt rahulduse ja orgasmi saamist. Raseduse ajal kogevad paljud naised oma elu võimsamaid orgasme. Seda tänu suurepärasele verevarustusele väikeses vaagnas. Nii nagu hea orgasmi eelduseks on mehel vajalik erektsioon, on ka naisel hädavajalik eeldus rahulduse saamiseks veretulv kliitori piirkonda. Just see on raseduse ajal hea verevarustuse tõttu parim!

Sünnitusjärgselt muutuvad nii kogu elukorraldus (vajadus pidevalt lapse eest hoolitseda ja suurenenud vastutus) kui hormonaalne taust. Imetamise ajal on tupe limaskest kuiv ja õhuke nagu menopausis naisel.

See, kui kiiresti saabub naisel valmidus suguelu nautida sõltub paljudest erinevatest faktoritest. Füüsiliselt sõltub see sünnituse kulust ja sünnitusjärgsest taastumisest. Nii sisemised kui välimised haavad paranevad 2-3 kuu jooksul täielikult nii õmmeldes, kui õmblemata jättes.Kindlasti tuleks sünnitusjärgselt teha spetsiaalseid harjutusi. Eriti kui tundub, et tupp on avaram või häiritud on pissimine, gaaside kinni hoidmine või sugufunktsioon. 

Suguiha tekkimiseks peab naine olema heas füüsilises vormis, mitte kurnatud ja alaliselt väsinud. Rutiin on seksi vaenlane! Küsitlused näitavad, et 10-50% naistest ei jõua oma partneriga kunagi või jõuavad väga harva orgasmini. Teie puhul tundub aga, et probleem on lahendatav treenimise ja võimlemisega.

Nii nagu iga lihast, on ka tupe lihaseid võimalik treenida. Vaadake harjutuse tegemise õpetust allpool antud fitnessformula aadressilt (eriti nr 3. Kegeli harjutus). Lõpptulemus võib olla isegi parem, kui enne sünnitust! Hakake harjutama juba täna! Tehke harjutust nii sageli kui meenub, aga iga päev peaks tegema vähemalt 50 kokkutõmmet/lõõgastamist.

Väga hästi aitab treenida väikese vaagna lihaseid ja tupe lihaste toonust parandada ka Fitball treening. Treeningute toimumise kohta leiad infot, kui sisestad google otsingusse “fitball treening” Kodus harjutamiseks leiad harjutused: http://www.fitnessformula.ee/public/files/harjutused%20emmele%20ja%20beebile.pdf

Kuigi need harjutused on mõeldud tegemiseks vahetult pärast sünnitust, ei ole kunagi liiga hilja alustada. Tulemused peaksid ilmnema juba paari nädala pärast. Päris ideaalsesse vormi jõudmine võtab aega kauem: 2-3 kuud igapäevast treenimist.

Sekspoed pakuvad erinevaid abivahendeid suguelu rikastamiseks. Tupelihaste toonust parandavad tupekuulid on saadaval nii sekspoes kui apteegis. Apteegi abivahenditest julgeks soovitada veel Zestrat. See on seksuaalset erutust stimuleeriv välispidiselt kasutatav loodustoode naistele, mis parandab verevarustust kliitori piirkonnas.

Vajadusel võib pöörduda seksuaaltervise nõustaja konsultatsioonile. Tallinnas näiteks:
Seksuaaltervise Kliinik, http://www.seksuaaltervisekliinik.ee/?go=index