Sünnitusaegne hingamine koos mehega

Me oleme ilmselt kõik kogenud kui head on massaaž ja silitused pingete korral. Täpselt sama lõõgastavad ja mõnusad on need ka sünnitusel. Ja mis võiks olla sünnitusel veel toredam, kui neid teeb ja sünnitaja eest hoolt kannab just see tema kõige kallim.

Poovime kuidas sünnitusel lõõgastuda, hingata ja milliseid asendeid kasutada.

Hingamine on sünnitusel väga tähtis.
Pane silmad kinni, lõdvestada nägu, hinga nina kaudu sisse, ning lase pikalt pahinal õhk välja. Võid proovida joriseda ka erinevaid täishäälikuid.
Kui tuhu üle läheb, tuleb ennast täiesti lõdvaks lasta – nii, et kõik lihased on pehmed ja lõõgastunud.

Lisaks võib sünnituse ajal proovida erinevaid massaaživõtteid.
Kui naine on käpuli ja mees tema selja taga, surudes kätega ristluu valupunktidele.
Osadele naistele väga meeldib kui pinge punktidele surutakse või tehakse seal ringe.
Võib proovida ka rusikaringe või rusikatega suruda.
Võib hoopis ka kaks kätt üksteise peale kokku suruda ja käelabaringe teha või väljahingamise ajal suuremaid ringe mööda keha, reisi ja tuharaid ikka suunaga alla poole keha.
Lisaks võib proovida väljahingamise ajal kahe käega mõnusa survega alaseljale vajutada.
See võtab seljast väsimust ja pinget ära, lõdvestab alaselga ja teeb vaagnasse ruumi juurde.
Võib ka käsi õrnalt silituste ajal võdistada. Samamoodi võib laiendada seda tuharate ja reite peale. Reisi võib isegi rullida, sest vahel kiirgab lisaks seljale valu ka jalgadesse.
Kõige rohkem pinget kuhjub enamasti just alaselga.
Tuhude vahel tuleks jälle ennast hästi vabaks lasta ja lõdvestada. Väga palju aitavad sel hetkel ka mehe silitused ja kiitus.
Ka pai ja silitused võivad olla mõnusad ning rahustada. Pane silmad kinni ja naudi seda. Sa oled tuhu ajal hästi hinganud ja selle puhkuse ära teeninud. Lase ennast lõdvaks ja vabaks.

Selles asendis on silmside väga hea ja mees saab naisele sisendada, et ta on nii tubli ja ta saab hakkama.Väga hea ja lohutav on kontaktis olla.

Tugiisiku abi praktilistes tundides me õpimegi neid väga lihtsaid võtteid, mida naine kõige enam sünnitusel vajab. Ja tugiisikud saavad nendest julgust juurde.
Kuidas masseerida oma naist, teda silitada. Need on nii lihtsad võtted, aga vahel on vaja neid harjutada, et seda koos tunnetada ja et naine julgeks mehe käest küsida just neid asju, mis talle sellel hetkel kõige enam sobivad.

Sünnituseks on võimalik ja vajalik valmistuda – tulge tehke seda perekooli abiga!

Tugiisik ei pea sünnitusel üldse midagi keerulist tegema. Kõige tähtsam on lihtsalt olemas olla ja aidata naist pisiasjadega, ei midagi keerulisemat,

Kõik suured asjad saavad alguse väikestest!

Greetel Lee

greetel@emmedeklubi.ee

 

Artikleid samal teemal

Uued teemad foorumis

Foorumi esilehele