Mis toimub raseduse 7. nädalal:


Kõhutita arengus on väga kiire aeg! Kuni 12nda rasedusnädalani võivad tema arengut ohustada kemikaalid ja ravimid.

Minu keha

Iiveldus ja oksendamine on varased raseduse tundemärgid. Su rinnad võivad olla valulikud ja hellad. Võid märgata peopesade punetust, mis on tingitud suurenenud verevarustusest.

Minu beebi

Embrüo on järsult kasvanud kahekordseks. Nüüd saab teda näha ka ultraheli aparaadiga. Embrüo pea on ikka kehast tunduvalt suurem, kuid on näha ka juba silmi, mis asetsevad küll pea külgedel ja on kaetud. Näol on ka nina, huuled ja keel ning ka primitiivsed piimahambad. Kiirelt tuksuval südamel on nüüd kaks kambrit ning hakkavad arenema kopsud. "Sabaosa" hakkab lühenema. Käed ja jalad meenutavad väikesi labakesi, mille otstes on lõhed, millest arenevad sõrmed ja varbad. Hakkavad arenema luurakud.

Ämmaemand soovitab

  • Jälgi endiselt tervislikku toitumist. Kui on sügis või talv võiksid süüa idusid, neis on kõige rohkem looduslikke vitamiine.
  • Iivelduse ja oksendamise vastu võib aidata ingver. Võib proovida ka söömist enne voodist tõusmist. Päeva jooksul peaks jälgima seda, et kõht väga tühjaks ei läheks. Pidev näksimine aitab ka rasedusaegset iiveldust leevendada
  • Sa peaksid panema aja ämmaemanda juurde, kui Sa seda veel teinud pole.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI