Mis toimub raseduse 6. nädalal:


Rasedus on kestnud juba terve kuu, kuid see ei paista välja.

Minu keha

Su rinnad võivad olla suurenenud ning väga tundlikud. Sul võib esineda kaalukõikumisi. Sa oled võib-olla isegi alla võtnud, kui oled oksendanud. Menstruatsioon on lootusetult hiljaks jäänud ja sul võib esineda kummalisi maitse eelistusi. Samuti võivad erinevad lõhnad sind iiveldama ajada. Suurenenud võib olla ka vajadus pissil käia, sest emakas surub vastu vaagnaseinu ja vähendab selle mahtu.

Minu beebi

Kasvav embrüo meenutab rohkem krevetti kui inimest. Loote pea osa on suurem kui keha ja ta on praeguseks 6 mm pikk. Pea on hästi näha, samuti ka selgroo alge. Süda juba lööb. Arenema hakkavad silmad ja nahavoldist kõrvad. Olemas on ka seedesüsteem.

Ämmaemand soovitab

  • Survet põiele saad vähendada, magades öösel külili.
  • Iivelduse ja oksendamise vältimiseks katsu hoida, et Sul tühja kõhu tunnet ei tekiks. Hoia alati midagi näksimiseks, tühi magu suurendab iiveldust veelgi! Kui hommikuti on iiveldushood eriti hullud söö midagi kuiva juba voodis, näiteks viil leiba, küpsist, või müslit, ennem kui sa oled püsti tõusnud. Võid proovida ka hambapasta vahetamist, kui hambapesu iiveldama ajab.
  • Pane endale aeg ämmaemanda juurde. Tänasel päeval ämmaemandad ka diagnoosivad rasedust. Pealegi on järjekorrad ämmaemanda juurde lühemad kui naistearstile. Aega kinni pannes maini kindlasti, et oled lapseootel.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights