Mis toimub raseduse 5. nädalal:


Oodatav menstruatsioon on ära jäänud.

Rasedustestid (HCG testid) näitavad rasedust kõige varem 10 päeva peale viljastumist. Viiendal rasedusnädalal, peaks igasugused rasedustestid olema “töökindlad”. Kahtlus võib tekkida vaid siis kui viljastumise aeg siiski nihkus.

Minu beebi

Embrüo pole veel väga palju kasvanud. Ta on ainult 4 mm suurune. Embrüo hõljub vedelikuga täidetud kotikeses. Pea piirkonda on tekkinud erinevad lohukesed, millest hiljem arenevad silmad ja kõrvad. Arenevad kõht ja rindkere. Arenemas on ka jäsemete pungad ning keha lõpeb "sabaga".
Areneb veresoonte süsteem. Süda on nähtav suure kühmuna rindkere piirkonnas ja süda hakkab lööma 21. elupäeval.

Ämmaemand soovitab

  • Nüüd võid proovida koduseid rasedusteste, mida saab osta apteegist. Testi tehakse hommikusest uriinist ja see näitab uriini kaudu eralduvat rasedushormooni HCG. Rasedustest osta apteegist või hästi varustatud toidupoest. Enne testi tegemist loe kindlasti läbi kasutusjuhend!
  • Võiksid mõtlema hakata esimesele ämmaemanda külastusele. Eestis diagnoosivad rasedust alates 2010 aasta aprillist ka ämmaemandad. Ämmaemanda visiidile saad kindlasti ka varem numbri ;-), tema suunab Sind siis naistearstile.
  • Ole ettevaatlik ravimitega, need võivad olla kahjulikud. Konsulteeri kindlasti apteekriga.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights