Mis toimub raseduse 34. nädalal:


Sul võib esineda käte ja jalgade tursumist. Uskuge või mitte, siin aitab vee joomine. Seljavalu on tihti põhjustatud lihaste ja sidemete lõtvusest, mis on märk ettevalmistusest sünnituseks, ja suurenenud emakast.

Minu keha

Sa võid tunda vähem aga tugevamaid liigutusi. Platsenta on ligikaudu 4 korda nii paks kui 20 nädalat tagasi ja kaalub umbes 570g.

Minu beebi

Sel ajal sündides on lapsed täiesti eluvõimelised. Ainult neil puudub veel piisav hulk nahaalust rasvkude, mis aitab hoida kehatempteratuuri. Selleks ajaks on beebi ennast tavaliselt juba "peaseisu" asendisse keeranud. Kuid ta võib ka jätkata oma asendite muutmist, seda küll ainult rohke lootevee olemasolul. Oleks hea kui beebi keerab end peaseisu enne 37 nädalat "Peaseis" on parim asend loomulikuks sünnituseks, sest siis läbib lapse pea sünnituskanali oma kõige väiksema mõõduga.

Ämmaemand soovitab

  • Kui sul on peres teisi lapsi või sinust sõltuvaid pereliikmeid, korralda nende hooldus ajal, mil sa sünnitad
  • Kanna mugavaid madala kontsaga jalanõusid.
  • Väldi raskuste tõstmist.
  • Mõned naised tunnevad ennast raseduse lõpus üliväsinuna. Püüa puhata nii palju kui võimalik, et hoida jõudu sünnituseks ning päevadeks ja öödeks pärast seda, kui tuleb hoolitseda lapse eest.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights