Mis toimub raseduse 31. nädalal:


Juhuslikud emaka kokkutõmbed ehk kontraktsioonid ehk tuhud on selles rasedusjärgus normaalsed. Niikaua kui tuhud on ebakorrapärased on tegemist valehäirega ehk proovisünnitusega.

Minu keha

Kui tuhud kestavad rohkem kui 1 minut ja on 5 minutiliste vahedega ja kestavad kauem kui 2,5 tundi on need algava sünnituse märgiks. Helista oma ämmaemandale või haigalsse, kui sa muretsed. Eriti siis kui oled märganud veritsust või sul on enne esinenud enneaegseid sünnitusi. Kõhukinnisus on seedetrakti langenud aktiivsuse tagajärg. Kui toit liigub sooltes aeglaselt, imendub rohkem vett organismi tagasi ja sooltesisu muutub kuivemaks ja kõvemaks.

Minu beebi

Laps kasvab nüüd kiiresti pikkusesse ja kasvatab nahaalust rasvkude. Nahk muutub roosakamaks ja siledamaks. Beebi on täielikult väljaarenenud ning tema keha on proportsionaalne. Seederakt ja kopsud on peaaegu välja arenenud. Nüüdsest kuni viimase kuuni, millal beebi pea alla väikesesse vaagnasse vajub, võid tunda raskusi hingamisega. See on sellest, et emakas on kasvanud nii suureks, et surub sinu kopsudele.

Ämmaemand soovitab

  • Harjuta lõdvestumis- ja hingamisliigutusi, mida oled õppinud perekoolis.
  • Söö kiudainete rikast toitu, nt. puuviljad, köögiviljad ja kliidega teravilja tooted ning müsli. Joo rohkelt vedelikku.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights