Mis toimub raseduse 3. nädalal:


Sel nädalal algab su rasedus tõeliselt!

Võite partnetiga juba kahtlustada rasedust ehkki järgmine menstruatsioon ei ole veel ära jäänud. Teisalt aga ei pruugi mingeid muutusi olla ja midagi teistmoodi tunda.

Minu keha

Viljastumise korral emaka lihased paksenevad ning ema võib tunda kerget iiveldustunnet ning olla pisut ärritunud. Rinnad võivad olla veidi suurenenud ja tundlikud. Keha seab end valmis raseduseks ning hormoonide tase muutub. Munasarja, kohale kust vabanes munarakk tekib kollakeha, mis produtseerib hormoone progesterooni ja östrogeeni. Neil kahel on tähtis ülesanne kontrollida emakat, et ta embrüot välja ei tõukaks. Ka partner võib märgata muutusi, sest naine võib olla tujukam ja unisem.

Minu beebi

Viljastatud munarakk jõuab munajuhast emakasse umbes 4. päeval peale viljastumist. Liikumine toimub munajuha omapärast tingituna. Umbes kolmanda nädala lõpul hakkab viljastatud munarakk kinnituma emaka paksu ja kohevasse limaskesta ning sellega lõpeb viljastumine. Selleks ajaks on viljastatud munarakk jagunenud rakkude pallikeseks mida kutsutakse embrüoks. Embrüo välimistel rakkudel on võime kaevuda sügavamale emaka limaskesta, et seal ühineda ema veresoontega. Sisemised rakud jagunevad kolmeks, millest hiljem arenevad loote erinevad kehaosad.

Ämmaemand soovitab

  • Kui sa tavaliselt tegeled ujumise või võimlemisega, jätka nagu enne.
  • On olemas spetsiaalsed harjutusprogrammid ja rasedate võimlemine. Kui sa reeglipäraselt ei treeni, peaksid kindlasti iga päev jalutama või rattaga sõitma.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights