Mis toimub raseduse 29. nädalal:


Tunned ennast väga suurena ning on mulje nagu sinus ei ole enam rohkem ruumi jäänud lapsele kasvada.

Minu keha

Sellel perioodil võtad keskmiselt juurde 4-5 kg. Kaalu tõus avaldub ka tuharatel ja kõhul. Nüüdsest tuleb teha visiite oma ämmaemanda juurde tihemini kui kord kuus. Alates kaheksandast raseduskuust pead ämmaemandat või arsti külastama iga nädal. Sa võid tunda tüdimust lapse ootamisest. Kui sinu kõht on rinnakorvi all esile tulnud, võib rinnakorv veidi avaneda, et teha rohkem ruumi.

Minu beebi

Laps on aktiivne. Sõrme - ja varbaküüned on kasvanud pikemaks, tal on palju juukseid peas ja karvakesi kehal. Silmad on avatud ja ta pilgutab neid. Laps toodab nüüd punaseid vererakke oma luuüdis. Laps on tundlik valule. Sa võid tunda, kuidas beebi on tihedalt vastu sinu siseorganeid ja see teeb ka hingamise raskeks. Laps kasvab selles staadiumis jõudsalt. Naha alla tekivad rasvadepood, mis kaitsevad last sündides järsu temperatuuri muutuse eest.

Ämmaemand soovitab

  • Katsu magada rohkem vasakul küljel, siis on sinu emaka verevarustus kõige parem ja lapse hapnikuga varustatus samuti ideaalne.
  • Kui sa töötad, hakka planeerima lapsepuhkust. Eesti Vabariigi puhkuseseaduse kohaselt antakse naistele rasedus- ja sünnituspuhkust 70 kalendripäeva enne ja 70 kalendripäeva pärast sünnitust. Kui sinu rasedus on kulgenud normaalselt ja sa tunned ennast hästi võid julgesti tööl edasi käia, kui sul endal selleks tahtmist on ja kui sa ennast seal mugavalt tunned. Tavaliselt hakkab raseduspuhkus 30. rasedusnädalast.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI