Mis toimub raseduse 28. nädalal:


Lootevee hulk väheneb, tehes ruumi kasvavale lootele.

Minu keha

Sinu emakas on juba kasvanud kuni rinnakorvini. Sa oled arvatavasti märganud suurenenud tupevoolust. Sinu vooluse happeline keskkond kaitseb sind ja sinu last infektsioonide eest. Selles raseduse järgus võid tunda peapööritusi. See on normaalne. Kui sa oled mures, konsulteeri oma ämmaemandaga. Joo palju vett, sest vesi aitab neerude kaudu jääkaineid sinu kehast välja viia. Kõrvetised tekivad siis kui kõht on liiga täis ja see tekitab ebameeldiva kõrvetustunde kurgus.

Minu beebi

  Laps kaalub umbes 1500 grammi ja on 30-35 cm pikk s.o. 2/3 sünnipikkusest. Nüüd sündides oleks lapsel paremad võimalused ellujäämiseks intensiivravi abil, sest ta on võimeline ise hingama ja ka kesknärvisüsteem on küllalt arenenud, et kontrollida hingamist ja kehatemperatuuri. Samas aga on tema jaoks ainuõige kasvada emaüsas, et siis 40. Rasedusnädalal täiesti küpselt siia ilma sündida. Beebi nahk muutub vähehaaval läbipaistmatuks aga on veel väga voldiline.

Ämmaemand soovitab

  • Söö tihedalt väikeste kogustena ja söögikordade vahel joo piima. Kõrvetiste probleem kaob pärast lapse sündi.
  • Rasedus ei ole takistuseks reisimisele kas lennuki, auto või rongiga. Kuid pikk reis võib olla väsitav. Eriti väsitav on pikka aega autos või lennukis paigal istumine. Mõtle sellele, et paljudel maadel võib olla kallis ja raske saada arstiabi. Tagasireis planeeri aegsasti, et mitte sünnitada koduteel või mõnel muul maal. Mõned lennukompaniid ei aktsepteeri, et sa reisid kahe viimase raseduskuu jooksul.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights