Mis toimub raseduse 27. nädalal:


Kohe on algamas raseduse viimane kolmandik. Kui laps peaks praegu sündima, on tal head võimalused ellujäämiseks.

 

 

Minu keha

Sul võib esineda kõrvetisi, seedehäired ja jalakrampe, võib olla tõusnud ka vererõhk. Kui su kaal tõuseb järsult, tekivad nägemishäired ja su kätele ning jalgadele tekivad tursed, mis ei möödu hommikuks, võib sul olla tekkimas preeklampsia ehk rasedusmürgitus. Sellisel juhul pöördu kiiresti arsti poole.

Minu beebi

Beebi oskab nüüd silmi pilgutada ja ta magab regulaarsete intervallidega. Nüüdsest jälgi, mis sa räägid. Beebi kuuleb juba palju paremini, kui mõned nädalad tagasi. Ta eristab sinu häält teistest helidest. Helid, mis ta kuuleb on summutatud, sest kõrvad on kaetud samasuguse vahaja võidega mis katab kogu tema keha. Sündides võib su laps ära tunda sinu hääle ja võibolla isegi sinu partneri hääle. Beebi rahuneb kuuldes tuttavaid helisid. Kopsudes moodustub pindaktiivne aine nimega surfaktant, mis tagab kopsude avanemise ja nende normaalse töö sündimisel.

Ämmaemand soovitab

  • Võite oma partneriga arutada, kus teie laps magama hakkab. Kas ta hakkab magama lapsevoodis või võtate ta enda juurde magama. Uurimused on näidanud, et lastel, kes magavad vanemate juures on paremini arenenud kindlustunne. Samas on ka emal kergem beebit öösel sööta. USA-s kus lastetuba on tavaline on ka väga kõrge hällisurma protsent.
  • Kui sul on auto, osta turvaiste. Eesti liiklusseaduse kohaselt peab olema beebi autos turvaistmel ja seda juba esimesel sõidul haiglast koju.
  • Kas sa teed vahet "õigel" ja "valel" sünnitusel?


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights