Mis toimub raseduse 26. nädalal:


Sa võid eriti õhtuti tunda, et kõht tõmbub üsna kõvaks. Need on rasedusaegsed emaka kokkutõmbed mida nimetatakse kontraktsioonideks, mis ei ole valulikud.

Minu keha

Sul võib olla probleeme unega ja välja puhkamisega. On täiesti normaalne, et oled veidi rahutu. Võid tunda kartust sünnituse ja emaks saamise ees. Kui sul ei tule und, proovi teha enne magamaminekut jalutuskäik väljas. Magamist võib muuta mugavamaks padi, mille asetad küljel magades jalgade vahele. Sellel perioodil kontrollitakse sinu vere suhkru ehk glükoosi sisaldust, vältimaks rasedusdiabeedi ohtu. Analüüs võetakse hommikul veeniverest, ning sa ei tohi enne seda süüa ega juua. Jalgade ja lihaste krambid võivad olla põhjustatud väsimusest, emaka survest närvidele, või ka liiga vähesest magneesiumi või liiga suurest hulgast fosforist sinu toidus.

Minu beebi

Beebil on rohkem juukseid peas ja ta näeb ümaram välja, kuigi nahk on ikka kortsuline rasva puudumise tõttu. Nahk on üsna õhuke. Kui sa saaks praegu oma last vaadata, näeksid sa peenikesi nahaaluseid veresooni. Beebi on võimeline reageerima puudutustele ja eraldab valgust. Kui lasta kõhule valgust, keerab beebi ennast valguse poole. Beebi on teatud määral võimeline hingama, neelama ja reguleerima oma keha temperatuuri, kuid suures osas sõltub ta siiski veel emast.

Ämmaemand soovitab

  • Võid mõelda elukindlustusele. Varsti on sul keegi, kes sinust sõltub ning sinu perel on kindlam tunne kui olete kindlustatud igaks elujuhtumiks.
  • Harjuta regulaarselt, eriti hea on käimin ja joogavõimlemine.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI