Mis toimub raseduse 25. nädalal:


Oled rasedusega kohanenud, tunned end rahulikumana. Tujud pole enam heitlikud.

Minu keha

Sinu kõhul, puusadel ja rindadele võib tekkida punaseid rebendeid - rasedus triibud. See on tingitud kollageeni vähesusest sinu sidekoes . Söö kallerduvaid toitusid näiteks sült, tarretis. Kreemitamine rebendeid ära ei kaota. Kanna spetsiaalsete tugedega pesu, mis võib peatada rebendite suurenemise. Peale sünnitust muutuvad rebendid valgeteks vähemärgatavateks triipudeks. Sinu silmad võivad muutuda tundlikuks ja kuivadeks. Kasuta silmatilkasid kuivuse vähendamiseks. Põie ja kõhukinnisus probleemid peaks selles raseduse järgus unustatud olema (tavaliselt on nad rohkem päevakorral esimesel kolmel kuul), kuid sa võid tunda kõrvetisi. Väldi rasvaseid ja praetud toite. Söö korraga vähe aga tihti. Samuti aitab peotäis tooreid või röstitud kaerahelbeid hästi kõrvetiste vastu.

Minu beebi

Lapsel jääb emakas üha kitsamaks ja liikumisruumi vähemaks. Tal on juba ripsmed ning silmad peaksid kohe avanema, kui nad seda veel teinud ei ole. Beebil on arenenud maitsmismeel ning uuringud on kindlaks teinud, et nad juba eelistavad magusat. Umbes sellel ajal tekib lastel ka esimene maitsmiskogemus.

Ämmaemand soovitab

  • Mõtle, kas soovid sünnituse juurde tugiisikut (partner või keegi teine lähedane inimene), kes on sulle toeks sünnituse eel, sünnituse ajal ja pärast sünnitust.
  • Registreeru perekooli. Perekool valmistab sind ja su partnerit ette sünnituseks ja lapsevanemaks saamiseks.
  • Sul tekib nn. pesa tegemise instinkt, mis seisneb sinu enda, sinu pere ja kodu ettevalmistamises lapse saabumiseks.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights