Sinu emakakapõhi ulatub naba kõrkusele. Sul võib esineda igemete veritsust. Eriti hammaste pesu ajal. See on jällegi üks raseduse iseärasus.
Raseduse hormoonid võivad teha igemed õrnaks ning nad võivad hakata kergesti veritsema. Pese hambaid tihti ja õrnalt. Raseduse ajal on tähtis hoolitseda hammaste eest, sest kõik katkised hambaaugud on heaks söödaks bakteritele ja sul võib esineda igeme või hambajuure aluseid põletikke nii, et sa ise ei teagi. Iga põletik on aga lisasöödaks bakteritele. Platsenta hakkab kasvama rohkem paksusesse kui laiusesse. Nüüd peaksid tundma, millal su laps ärkvel on.
Loode kaalub umbes 530-765 grammi ja on 20-25 cm pikk. Laps jätkab kasvamist ning nahaaluse rasvkoe kasvades hakkab laps välja nägema järjest vähem kortsuline. Arenevad beebi kopsude verevarustus valmistumaks hingamiseks. Beebi võib neelata ka lootevett, kuigi väljaheidet ei tule tavaliselt enne kui ta on sündinud. Beebi on juba arvessevõetavalt elujõuline, aga kui ta peaks praegu sündima siis ei ole ta üsaväliseks eluks sugugi küps ja vajab intensiivset haiglaravi.
Külasta hambaarsti kui sa seda veel teinud pole. Eestis kompenseeritakse rasedatele Haigekassa poolt hambaravi 28,77 euro ulatuses. Selleks on on vaja esitada Haigekassale avaldus, tõend raseduse kohta (küsi oma ämmaemandalt) ja hambaravi arve. Mõtle milliseid mähkmeid sa lapsel kasutama hakkad, kas ühekordselt kasutatavaid või riidest mähkmeid või nende mõlema kombinatsiooni. Kui sa ei ole kindel mis on kõige kasulikum sinu lapsele, konsulteeri oma ämmaemandaga.