Mis toimub raseduse 23. nädalal:


Sul on probleeme unega ja sa näed elavaid unenägusid. Võrreldes eelmise kuuga on kaalu tõus 1-1,5 kg – igal nädalal 300 g. Ninaverejooksud – põhjuseks on suurenenud verehulk ja suurem verevool ninna. Lapsed sünnivad tavaliselt pea ees, kuid umbes 4%-l kõigist sündima hakkavatest lastest on tuharad ees.

Minu beebi

Beebi nahk on mõningal määral läbipaistev nii, et ringlev veri annab talle roosaka või punaka õhetuse. Nahk on üsna kortsuline ja kipras, sest nahaalust rasvkude on liiga vähe. Närvikudede arenedes muutuvad beebi liigutused järjest rohkem koordineeritumaks. Sellest nädalast avab ja suleb laps silmalaugusid.

Ämmaemand soovitab

  • Võta puhkust. See võib olla sinu viimane võimalus tüki aja jooksul.
  • Jälgi toitumist. Kas sa sööd piisavalt puu-ja juurvilju?
  • Mõtle lapsehoidmisega seotud asjadele juhul, kui sina ja su partner planeerite minna pärast lapse sündi tagasi tööle. Kas sul on mõni pereliige või lähedane tuttav, kes on nõus regulaarselt last hoidma? Lahenduseks võib ka olla igapäevane lapsehoidja.
  • Ninakinnisuse või ninaverejooksude korral pane mõlemasse ninasõõrmesse veidi vaseliini. Aidata võib ka õhu niisutamine. Ära ärrita nina limaskesta.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI