Mis toimub raseduse 22. nädalal:


See on päris hea aeg sinu raseduses, kuigi sa võid tunda ennast natuke kohmakana. Kaalus juurde võtmisest ja emaka kasvamisest on muutunud sinu keha raskuskese.

Minu keha

Sõrmed ja varbad võivad olla tursunud raseduse hormoonidest. On aeg unustada kõrged kontsad, sest see võib põhjustada seljavalu. Naha muutused, nt. tumenenud rinnanibud, laigud põskedel ja otsaesisel, akne, käelabade ja jalataldade punetus, on peamiselt tingitud suurenenud hormoonide tasemest sinu organismis.

Minu beebi

Lapsel on nüüd kulmud ja veidi juukseid peas ning ta jätkab kaalus juurdevõtmist. Beebil kasvavad küüned. Kui laps on poiss, on tema munandid formeerunud ja alustanud alla laskumist munandikotti. Nüüd kui beebi on arenenud umbes 5 kuud, on ta võimeline kasutama oma enda immuunsussüsteemi, et kaitsta iseennast nakkuste vastu. Beebi kuuleb. Võid alustada häälega suhtlemist temaga, rääkides talle lugedes või lauldes. Sinu häält teistest helidest hakkab ta küll eristama alles 27. nädalal. Skelett areneb kiiresti, kuna luukoe rakkude aktiivsus on tõusnud.

Ämmaemand soovitab

  • Hoolitse oma jalgade eest. Tursunud jalgu on mõnus puhata neid üles tõstes. Püüa vältida kõrge kontsaga kingi.
  • Tõuse aeglaselt ja toeta ennast, ära pinguta kõhulihaseid liialt, kui püsti tõused. Katsu harjumuseks muuta pikali olles enne end küljele keerata ja siis tõusta.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights