Mis toimub raseduse 20. nädalal:


 

Laps liigutab kõhus, ehki kõiki tema liigutusi sa ei tunne. Tavaliselt on loode aktiivsem õhtuti. Beebil võib juba olla tema isiklik päevaplaan. Ta treenib oma keha surudes oma jalgu ja pead vastu  emaka lihaselist seina.

Minu keha

Kui see pole su esimene laps, siis märkad ehk sedagi, kas laps on aktiivsem kui eelmine või ei. Platsenta on praegu suurem kui loode ja katab poole emakaseinast. Loote ümber on nüüd umbes 400 ml lootevett. Veenilaiendid on tingitud alajäsemete vererõhu tõusust. Seda põhjustab suurenenud emakas, mis häirib südame ja jalgade vahelist vereringet.

Minu beebi

Loode on nüüd umbes 20 cm pikk ja kaalub 250 grammi. Selle nädalaga saab pool sinu rasedusest läbi. Loote süda lööb umbes kaks korda kiiremini kui ema oma. Loote süda lööb 120-160 korda minutis. Kui laps on tüdruk, on tal emakas juba arenenud ja tupp areneb praegu. Võitaoline kaitsev mass, mida nimetatakse vernix caseosa-ks, katab nüüd üleni loote nahka.

Ämmaemand soovitab

  • Pane ennast kirja perekooli.
  • Rasedusaegne sünnituseks ettevalmistus on vajalik sinu heaolu ja sünnituse jaoks. Ettevalmistuses õpid lõõgastuma ja tundma paremini oma keha ning kehas toimuvat.
  • Kui istud, tõsta jalad kõrgemale. Väldi survet reitele. Ära istu jalg üle põlve. Tugisukkadest on abi veenilaiendite korral.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights