Mis toimub raseduse 2. nädalal:


Kõige parem aeg viljastumiseks hakkab kohe kätte jõudma.

Lapsevanemaks saamise otsus on väga tähtis ja tundeline. Räägi oma tunnetest lähedases pereringis. Raseduse aeg  vajab naine tuge. Ole kindel oma tugivõrgustikus.

Minu keha

Ovulatsiooni ajal, seega umbes 14. tsükli päeval, vabaneb ühest munasarjast küps munarakk. Munajuha narmad haaravad munaraku ja viimase ühinemine seemnerakuga toimub munajuhas - see ongi viljastumine. Munarakk on eluvõimeline 24 tundi ja seemnerakk 72 tundi, seega on võimaliku viljastamise ajaks 72 tundi enne ja 24 tundi pärast ovulutsiooni. Ebaregulaarse menstruatsioonitsükkli korral ei sobi selline arvutusviis. Ka regulaarne menstruatsioonitsükkel kõigub 2-3 päeva, seega võib õige päev veidi nihkuda. Kui sel ajal viljastumine ei toimu, eritub munarakk, koos emaka limaskestaga järgneva menstruatsiooni ajal.

Ämmaemand soovitab

  • Et viljastumise tõenäosus oleks suurem, arvuta välja oma ovulutsiooni aeg. Seda saad teha nii kui loed oma oodatavast menstruatsioonist tagasi täpselt 14 päeva. Võid selleks kasutada ka perekool.ee Kalkulaatorit.
  • Analüüsi oma eluviisi.
  • Söö tervislikult, liigu piisavalt.
  • Toidulisanditest on soovitav juba 3 kuud enne rasestumist tarvitada Foolhapet. Viimane ennetab väärarengute tekke võimalust lootel.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights