Mis toimub raseduse 16. nädalal:


Looteliigutuste tundmise aja algus on käes. Tunneta oma keha, kõhus toimuvat, suhtle beebiga. Mine tea, äkki ta vastabki sulle ;-)!

Minu keha

Sa võid tunda et, keegi justkui puhuks mullikesi läbi kõrre sinu kõhus. Tegelikke liigutusi hakkad sa tundma alles 18-20-st rasedusnädalast. Fetoskoobi (puust toru loote südametoonide kuulamiseks) abil on võimalik kuulda su lapse südamelööke. Sul võib esineda peavalusid, kuni su keha kohaneb verehulga ja veresoonte toonuse muutustega. Soodustavateks faktoriteks võivad olla ka stress ja emotsionaalne pinge.

Minu beebi

Loode on nüüd umbes 12-16 cm pikk ja kaalub 80 grammi. Loote jalad on nüüd kätest juba pikemad ja käelabad on hästi formeerunud, kasvavad miniatuursed sõrmeküüned.Loode liigutab oma käsi ja jalgu päris sageli, põtkib vahvasti vastu emaka seina.

Ämmaemand soovitab

  • Muuda oma keha asendit aeglasemalt. Peavalu vastu aitab kui ta panna puhates niiske rätik otsaesisele. Joo piima ja/või söö väike eine - see võib tuua kergendust
  • Eestis tehakse rasedusaegne ultraheliuuring 19-21 rasedusnädala vahel. Seal määratakse raseduse suurus, mõõdetakse kas loote suurus vastab rasedusnädalatele ja kas tal on kõik kehaosad ning organid normaalselt arenenud. Praegu oleks sul paras aeg end sellele ultraheliuuringule kirja panna.


ARVUTA VIIMASE MENSTRUATSIOONIAJA JÄRGI

Verified by MonsterInsights