Raseduse äpp – kogu raseduse info sinu taskus

Märtsis välja tulnud esimene eestikeelne raseduse jälgimise mobiilirakendus on jõudnud tuhandete eestimaalaste telefonidesse. Kasutajad tõstavad esile äpi kasutajamugavust, personaalsust ja usaldusväärsust.

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar tõdes, et raseduse äpp on osutunud väga populaarseks. Ämmaemandate praktika näitab, et suur osa patsientidest kasutab äppi ja paljud on sellele positiivset tagasisidet andnud. Seega võib öelda, et sellist eesti- ja venekeelset rakendust oli väga vaja.

Rakendus on mõeldud nii rasedatele kui ka nendele naistele, kes rasedust alles planeerivad. Arusaar selgitas, et rasedust planeerivad naised saavad äpis välja arvutada järgmiseks viljastumiseks parima perioodi ning tutvuda rasedust puudutava informatsiooniga.

Ida-Tallinna Keskhaigla Emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi lisas, et rasedad saavad mobiilirakenduse abil jälgida oma raseduse kulgu, saavad teavet oma raseduse, ka sümptomite ja kaebuste kohta. Lisaks on rakenduses rasedatele ligi 20 automaatteavitust sündmustest, mis on ees ootamas ja millele peaks tähelepanu pöörama.
„Nii tuletavad ennast automaatselt meelde paljud rasedusega seotud toimetused ja olulised uuringud, näiteks skriiningute või perekooli külastamise vajadus, arvestades just konkreetse naise raseduse suurust,” täpsustas Arusaar.

Vastused tüüpkaebustele

Äppi saab salvestada ka isiklikku rasedust puudutavaid terviseandmeid ning kasutada mitmeid praktilisi kalkulaatoreid: kehamassiindeksi, ovulatsiooni, raseduse suuruse ja sünnitustähtaja, sünnitusvalude, loote liigutuste lugeja ja sünnituspuhkuse kohta.

Staalfeldt-Rahumägi tõi välja, et näiteks tekitab alati palju küsimusi sünnituspuhkus – millal saab puhkusele minna, kui suur on ajavahemik jne. Nende küsimustega helistatakse väga tihti ämmaemandatele. Nüüd aga saab naine oma raseduspuhkuse mugavalt arvutada mobiilirakenduses ja selle järgi oma elu planeerida.

„Internetist raseduse kohta infot otsides võime saada igasuguseid soovitusi, kuid selle usaldusväärsust on keeruline tõestada. Äpist leiab infot tunduvalt kergemini ja see teave on täiesti usaldusväärne. Näiteks on seal tüüpkaebuste juures välja toodud nõuanded ning ka ohukohad, millal kindlasti peaks pöörduma oma arsti või ämmaemanda poole,” põhjendas Staalfeldt-Rahumägi äpi vajalikkust.

Arusaar rõhutas seejuures, et äpp ei asenda kindlasti ühtegi ämmaemandavisiiti. Küll aga loodavad ämmaemandad, et loodud äpp hoiab ära mitmeid asjatuid pöördumisi ja lihtsustab kõikide rasedate elu nii info otsimisel kui ka raseduspäeviku täitmisel ning on rasedatele suureks abiks oma tervise jälgimisel.

Äpp kui raseduse infopank

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku ämmaemand Olesja Põder, kes ka ise praegu lapseootel on, tõdes, et loodud rakendusest on temalegi kasu. Ta sõnas, et raseduse kohta käiv informatsioon on talle küll teada, ent siiski on äpist seda hea meelde tuletada.
Rakenduse positiivsete külgedena tõstis Põder esile selle lihtsust, personaalsust ja usaldusväärsust.

„Selle on koostanud meie haigla spetsialistid, mistõttu võib sealset infot täielikult usaldada,” tõi ta välja. „Lisaks on soovitused personaalsed, andes hoiatusi ja soovitusi vastavalt sellele, kui kaugel rasedus on. Vastavalt raseduse perioodile saadab äpp ka automaatselt meeldetuletusi ja annab teada, millal peab haiglasse pöörduma.”

Lisaks meeldib Põderile, et raseduse äppi saab sisse kanda kõik oma andmed raseduse kohta, lisada uuringute tulemusi ning kirjutada endale ka märkmeid ja lisada pilte – see on personaalne raseduse infopank.

„Iga naine kasutab kindlasti igasuguseid kalkulaatoreid nii oma sünnituse tähtaja kui ka raseduspuhkusele jäämise arvestamiseks. Äpis on needki mugavalt olemas, lisaks leiab sealt mitmeid teisigi kalkulaatoreid. Mina näiteks hakkan kindlasti kasutama sünnitusvalude kalkulaatorit, võib-olla vahepeal ka loote liigutuste registreerimist,” lubas Põder.

Raseduse jälgimine mobiilirakendus on eesti- ja venekeelne ning mõeldud kasutamiseks üle Eesti. Rakendus on tasuta ning märksõna „Rasedus” alt allalaetav Androidi ja iOS operatsioonisüsteemidele vastavatest mobiilirakenduste e-poodidest.
Rohkem infot leiad Keskhaigla Sünnitusmaja kodulehelt.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.