Potitreeninguga alustamine (video)

Greetel Lee, emmedeklubi.ee

Potitamine on laste elus tähtis ja suur samm. Selle kohta käib päris palju vastuolulist infot – kelle laps käib juba 3-kuuselt potil, kes räägib, et enne pooleteise aasta vanuseks saamist ei saa laps veel oma keha tunnetusest üldse arugi, et midagi potti teha. Aga kuidas see siis tegelikult käib ja kuidas last potile harjutama hakata?

Õige aeg potitamisega alustamiseks on siis kui laps selleks valmis on.

Põhimõtteliselt on laps valmis siis kui ta oskab istuda, kui ta suudab potilt püsti tõusta, kui ta tunneb selle vastu huvi. Hea on, kui ta oskab ise pükse üles ja alla tõmmata. Tavaliselt on see vanus umbes 7.-8-elukuu vahel, aga üldiselt tuleb kindlasti ka tagasilööke ette.

Kui laps teeb ilusti potti, tuleks kiita ja näiteks öelda: “Väga hästi tehtud! Näed tuligi”. See on ju väga loomulik, et me pissime ja kakame. Selleks ei pea andma kommi või midagi muud.

Kodus võiks ikkagi olla aluspükstega ja peal võiksid olla tavalised pikad püksid või kleit, et ta tajuks ära ,et nüüd on märg ja ebameeldiv. Talvel õue minnes on mugavam mähe alla panna, sest õnnetusi võib ikka juhtuda ja sel juhul ei ole endal nii palju stressi.

Kõik lapsed hakkavad kunagi potil käima. Vanemad võiksid seda asja võimalikult rahulikult võtta – kui Sa oled ise rahulikum, on ka laps rahulikum ja potilkäimine sujub paremini.

Edu teile potitamisel!

Toimetanud perekool.ee