Politseimuuseumis saab tutvuda politseitööga!

Rakveres asuv Eesti Politseimuuseum (Tallinna 3)  ei ole muuseum selle sõna klassikalises tähenduses, vaid pigem kogupere teemapark, mis  haarab igas eas külastajaid omandama teadmisi politseitööst põnevate kogemuste ja kaasahaaravate tegevuste abil.

SA Virumaa Muuseumid koosseisu kuuluv Eesti Politseimuuseumis ei tule tunde väljapanekuid imetleda ja tohutuid tekstimassiive lugeda. Siin saab ise omal käel ja nahal järele proovida, kuidas erinevad politseitööga seotud valdkonnad päris elus välja näevad.

Kahel korrusel on kokku 10 näitusetuba ja Lastemuuseum, kus põnnid saavad pehmete mänguautodega õppida tundma liiklusmärke ja ohutu liiklemise põhimõtteid.

Peamajas on igas toas midagi, mida on osalejatel võimalus ise proovida, katsuda ja giidi poolt loodud situatsioone lahendada. Näiteks saab testida päris autos oma pidurdusreaktsiooni, sõita kaldteel, proovida väsimusprille, korraldada päris märul, katsetada fotorobotit, selga proovida politseiriideid ja omal kehal tunda eriüksuslase varustuse raskust, kavaldada üle valvesüsteemi ronides laserkiirte vahel, võtta sõrmejälgi ja palju muud.

Kohtueelse uurimise laboris on võimalus osalejatel kehastuda CSI tüüpi kriminalistideks, lahates südant, silma, võtta erinevaid proove ja tuvastada mõrvarelv.

Eriüksuse majas saab kehastuda eriüksuslaseks ning loetud minutite jooksul “pahalasi” kahjutuks teha. Samuti saab proovida täpsuslaskmist liikuvast politseiautost ning poseerida päris patrullmootorrattal.

.„Meie muuseumis saab külastaja üheaegselt osaleda reaalsetes politseitöö tegevustes ning samal ajal avardada silmaringi köitvate faktidega,“ sõnas Eesti Politseimuuseumi direktor Andrus Eesmaa. „Gruppidele korraldame põnevaid mänge ja eriprogramme,“ rääkis muuseumi direktor ja lisas: „näiteks saab mõõta tänaval autode kiirust, lahendada mõrvamüsteeriumit, võistelda meeskondlikult politseitöös, läbida eriüksuse rada.“

Lisaks majale on muuseumil tegevusterohke sisehoov, kus pöörlevas autos saab tunda seda, mida liiklusõnnetuses üle katuse veerejad tunnevad, vaatamiseks ja katsumiseks on erinevad autod ja bussid. Ennast saab proovile panna osavusrajal ja ronimisseintel. Ei puudu ka  Laste politseijaoskond ja liikluslinnak.

 Isegi politseikopter on olemas. Tõsi küll see ei ole päris, vaid on kopteri vähendatud koopia (valmistatud muuseumi eritellimusel päris kopteri jooniste järgi),  kuid samas pakub see külastajatele reaalse kopterilennu kogemise tunnet. Kopter on kahekohaline ning seda on võimalik külastajal ise juhtida, katuste kõrgusele see ohutuse pärast küll ei tõuse, kuid maalähedase lennuelamuse saab küll.

Õue uusimad eksponaadid on Politsei- ja Piirivalveameti poolt annetatud patrullbussist poole suurema arestikambriga konvoeerimisbuss, kaalubuss ning politsei rollerid.

Nii jagub ohtralt uut ja põnevat ka neile, kes on varem juba politseimuuseumis käinud. Uued atraktsioonid on piisav põhjus uuesti tulla.

Täpsem info muuseumi koduleheküljel: www.politseimuuseum.ee ja https://www.youtube.com/watch?v=LrnpB48GXp4&t=8s

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.