Pelgulinna Sünnitusmaja tutvustus

Kas sa oled enda jaoks juba välja valinud koha, kuhu sa sünnitama lähed? Oled sa selle sünnitusmajaga ka lähemalt tutvumas käinud? Kohe räägime Pelgulinna Sünnitusmajast.

Kui sa sünnitama tuled, saad endale isikliku sünnitustoa, kus sa viibid kogu sünnituse aja ja paar tundi peale sünnitust. Kogu tegevus toimub sünnituse ajal sünnitustoas, kus on olemas ka erinevaid abivahendeid. Abivahenditest on olemas näiteks tugiraam, pall, erinevad padjad, hernekott, järi ja vann.
Kindlasti tasuks neid proovida selleks, et leida enda jaoks sobivaim asend tuhude ajal mõnusalt ja mugavalt tundmiseks.

Haiglasse tulles võta kindlasti kaasa rasedakaart ja isikut tõendav dokument. Need on kõige olulisemad haiglasse saabumisel. Enda jaoks võiksid kaasa võtta vahetusjalanõud. Kes soovib, võib sünnitusel ja sünnitusjärgsel ajal enda riideid kanda, aga haigla poolt on olemas öösärk ja hommikumantel. Arvestada tuleb sellega, et sünnituse ajal kipuvad riided määrduma. Naine võiks kaasa võtta enda hügieenitarbed. Sünnitusjärgseks ajaks varuge võimalikult hästi imavad ning hingavad sidemed, sünnitusjärgsed aluspüksid ja soovi korral imetamisrinnahoidja. Väikesed rätikud on haiglas olemas, aga saunalina tuleks endal kaasa võtta. Filtreeritud vett saab ämmaemandate postist. Kui soovid tita sündi jäädvustada, on hea mõte fotoaparaat või hea kvaliteediga telefon kaasa võtta. Nende jaoks, kes soovivad sünnituse ajal muusikat kuulata, on olemas raadio ja CD-mängija. Võid kaasa võtta ka mõne raamatu, mida rahulikel hetkedel lehitseda. Palatites on olemas wifi. Haigla annab esimesteks päevadeks lapsele vahetusriided, mähkmed ja emale hügieenisidemed. Teadmiseks kõigile tulevastele sünnitajatele – Pelgulinna Sünnitusmajas asub Pesamuna pood, kust saab vajaminevat ka jooksvalt juurde osta.

Külastajaid oodatakse sünnitusjärgsetesse osakondadesse kell 14-19. Enne seda aega toimuvad ämmaemandate, lastearstide ja -õdede visiidid.

Peale sünnitust on pakkuda kolme erinevat tüüpi palateid. Olemas on üldpalat, mille eest maksma ei pea ja kus on koos kaks kuni kolm naist.
Lisaks on olemas ka tasulised palatid. On ema ja lapse tuba, kus ka partner saab päevasel ajal ema juures olla. Ja on olemas ka peretoad, kus partner või tugiisik saab terve aeg ema ja lapse juures olla. Enamikes tasulistes tubades on olemas ka duššid ja wc. Ainult mõnes toas tuleb koridori peal ühist dušširuumi kasutada.

Kui kaua peale sünnitust haiglas ollakse, on väga erinev. Kui naine on varasema sünnituskogemusega, ema ja lapsega on kõik korras, võib ta juba järgmisel päeval koju minna. Üldiselt soovitatakse naistel vähemalt üks öö haiglas veeta. Esimese beebi puhul kaks ööd.
Ämmaemand peab olema kindel, et sa saad hästi toitmisega hakkama ja sul on endal hea olla ning tita tunneb ennast hästi.

Saime nüüd koos Pelgulinna Sünnitusmajaga tuttavaks. On ju julgem tunne?

Greetel Lee
greetel@emmedeklubi.ee
www.emmedeklubi.ee
Toim. perekool.ee