Kas poleks tore, kui oleks olemas kraadiklaas, millega oleks temperatuuri mõõtmine kiire ja lapsele märkamatu? Tead, selline termomeeter on täiesti olemas. Saage tuttavaks – Kidsmed Termoplus kontaktivaba termomeeter!

Kidsmedi termomeeter on läbinud mitmete-mitmete lapsevanemate kontrolli üle Baltikumi. Termoplus kontaktivaba termomeetriga kulub sul kraadimiseks vaid 1 sekund. Suunad termomeetri otsa lapse oimukohale ning vajutad nuppu ning tulemus ilmub koheselt ja selgelt loetavalt LCD ekraanile. Termomeetri teeb eriliseks tema multifunktsionaalsus. Lisaks kehatemperatuurile saab sellega mõõta ka näiteks lapse vannivee või toidu temperatuuri ning ka toatemperatuuri.
Paljudele vanematele on olnud oluline, et termomeetril oleks võimalik välja lülitada heli, mis võiks öösel kraadides lapse äratada. Termoplus kontaktivabal termomeetril saab ka seda teha. Samuti ei ole muret pimedas toas kraadimisega, sest ekraan on valgustatud. Lisaks muudab termomeetri ekraan oma värvi vastavalt kehatemperatuurile:
- Roheline – norm temperatuur
- Kollane – normist kõrgem temperatuur
- Punane – kõrge temperatuur, mis vajab reageerimist
Sageli kirjutatakse mõõtmistulemused paberile, et oleks hea lapse palaviku muutumist monitoorida. Termoplusiga seda enam tegema ei pea, sest seade salvestab lausa 32 viimast mõõtmistulemust.
Nagu iga termomeetriga, on ka Kidsmed Termoplus kontaktivaba termomeetriga oluline lugeda kasutusjuhendit ning järgida seal antud juhiseid.
Omast kogemusest võime öelda, et enamasti kipub kontaktivaba termomeetri kasutaja selle näidatud näitu kontrollima teiste seadmetega – kaenlaaluse termomeetriga. Kuid unustastab seejuures ära fakti, et kaenlaalune näit ei ühti otsmikult mõõdetud näiduga. Samamoodi nagu rekltaalselt mõõdetud näit ei ühti kaenlaaugust mõõdetud näiduga. Igal kehaosal on erinev temperatuur!
Kontaktivaba termomeetriga tuleb mõõta täpselt juhendis näidatud kohalt ja täpselt nii kaugelt kui tootja on öelnud. Kidsmed Termoplusi puhul siis oimukohalt kulmuluu juurest ning 1-2 cm kauguselt nahast.
Alati tuleks mõõta sealt poolt pead, mida ei ole toetatud vastu patja vms.
Veendu, et mõõdetav koht oleks kuiv (mitte higine), sest niiske naha temperatuur on madalam kui kuiva oma ja temperatuuri ei tohiks mõõta ka kohe pärast õuest tulemist või füüsiliselt aktiivne olemist, vaid vähemalt pool tundi hiljem, kuid enne palavikku vähendavate ravimite tarvitamist (see kehtib ka nt kaenlaaugust mõõtes). Seadme ja naha vahele ei tohiks jääda näiteks juukseid.
Mõõtmiste vahel oleks soovitatav teha ca 5 minutiline paus ning mõõta uuesti samalt poolt pead. Nii nagu on kaenlaalustega, on ka oimukohtadel erinev temperatuur.
Kui sa oled valinud endale kõige mugavamaks temperatuuri tuvastamise vahendiks just Kidsmed Termoplus kontaktivaba termomeetri, siis mõõdagi vaid sellega. Kui aga vajad arstiga konsulteerimist, siis tuleks arstile mainida, milliselt kehaosalt on temperatuur mõõdetud.
Kasutades koodi PEREKOOLTERMO, saad Termoplusi endale 20 eurot soodsamalt.