Millal on õige aeg tulla rasedusega arvele?

Parim aeg ämmaemanda vastuvõtule tulekuks on raseduse 6.-9.nädalal, siis on sinu beebi ka ultrahelis kenasti nähtav. Raseduse suurust arvestatakse nädalates ja arvestus toimub viimase menstruatsiooni esimesest päevast. Esmavastuvõtule on õige aeg minna kui broneerida aeg 3-4 nädalat pärast ärajäänud menstruatsiooni algust.

Millised sümptomid on raseduse alguses ja kuhu pöörduda?

Esimestel nädalatel võid tunda mõningast väsimust, rindade valulikkust, muutusi söögiisudes ning lõhnatajus. Samas ei ole muretsemiseks põhjust ka siis, kui tunned ennast tavapäraselt hästi. Peale positiivse testi saamist võiksid broneerida endale aja ämmaemanda vastuvõtule kas helistades registratuuri numbrile 6661900 või läbi iPatsiendi portaali https://ipatsient.itk.ee/.

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku emadusnõuandla ämmaemandusjuhi Silja Staalfeldt-Rahumägi selgitab, miks on raseduse jälgimiseks mõistlik pöörduda suuremasse haiglasse: „Lisaks sellele, et oleme sünnitusmaja, oleme ka haigla, kus on olemas kõik teised erialad. Väga sageli vajab rase kaasuvate haiguste tõttu ka teiste erialaspetsialisteide abi ja hoolt. Tallinna mõistes on Ida-Tallinna Keskhaigla ainuke haigla, kus on rasedal kõige mugavam saada kiiret abi ka teiste spetsialistide poolt. Saame pikaaegse kogemuse ja väga paljude patsientide põhjal pakkuda kvaliteetset abi, mis on eriti oluline raseduse jälgimisel, et sünniks terve laps. Saame julgelt öelda, et meie sünnitusmaja perinataalnäitajad on maailma parimate seas ehk meie poolt pakutav raseduse jälgimise teenus, sünnitusabi ja neonataalabi tase on kõrge.

Milline näeb välja esimene ämmaemanda visiit?

Ämmaemand teeb esimesel visiidil ka esimese ultraheli, kus on alates 6. rasedusnädalast võimalik näha sinu beebit, tema südametööd ning beebi mõõtude järgi kalkuleerida oletatavat raseduse suurust ja sünnituse tähtaega. Sellel visiidil väljastab ämmaemand ka saatekirjad edasisteks analüüsideks ja uuringuteks. Esimesed vereanalüüsi ja uriinianalüüsid soovitame tavapäraselt anda raseduse kümnendal nädalal.

Kui sinu varasemate rasedustega on olnud probleeme võid ämmaemanda vastuvõtule pöörduda ka varem ning erakorraliste probleemide korral on ööpäeva ringselt avatud meie naistekliiniku erakorraline vastuvõtt Ravi 18.

Täpsemat infot, kuidas käituda peale positiivse rasedustesti saamist, saad ka videost: https://youtu.be/0FoGgOCKBOc

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.