Miks ma ei rasestu?
Alati ei pruugi rasestumine lihtne olla. Sellel on mitu põhjust. Nimelt pole ka tervel naisel alati kõik tsüklid ovulatoorsed ja mehe viljakus võib olla kõikuv, alati ei õnnestu olla nn õigetel päevadel vahekorras, samuti tuleb seksimises ette pause. Seepärast võib paljudel paaridel esineda perioode, mil proovitakse rasestuda, kuid see ei õnnestu. Vahel võivad need perioodid venida üsna pikaks ning siis kipub siginema mure võimaliku viljatuse pärast.
Vahel on asi selles, et plaan last saada on liiga kindel. Kui ettevalmistumine teeb head, siis liigne plaani külge klammerdumine võtab spontaansuse ära. Spontaansus ja rõõm armastuse jagamisest käivad lapse eostamise juurde. Liiga jäik raseduse planeerimine võib anda hoopis vastupidise efekti ning tekib stress. Kõrge stressihormoonide tase aga võib põhjustada hoopis viljakuse langust – hormoonid, mida toodavad teineteist armastava mehe ja naise kehad ning mis toetavad rasestumist, võivad pinge tõttu organismist kaduda.
Mõnel paaril võtabki rasestumine kauem aega kui teistel, aga viljatuse uuringuid on mõtet alustada alles siis, kui olete proovinud rasestuda vähemalt 1 aasta jooksul. See tähendab, et olete olnud vahekorras regulaarselt, umbes 2–3 korda nädalas, ilma rasestumisvastaseid vahendeid kasutamata. 80–90% naisi rasestub aasta jooksul ja suur osa ülejäänutest teise aasta jooksul spontaanselt.
Mida siis teha?
Loe artiklit edasi SIIT