Mida vajame raseduse ajal?

Rasedus on naise elus üks imeline aeg, mil kogetakse palju muutusi nii füüsiliselt kui vaimselt. Keha hakkab raseduse alguses kohanema uue eluetapiga, mis võib põhjustada iiveldust, kehva enesetunnet, oksendamist jms.

Leevenduseks tuleks:

Imede aeg raseduse ajal ...

  • tarvitada piisavas koguses vett’
  • toituda tervislikult
  • tarvitada piisavas koguses vitamiine ning mineraalaineid, mis tõstavad keha vastupanuvõimet, aitavad lootel arenemiseks luua parema keskkonna ning vältida vitamiinide ja mineraalainete defitsiiti.

Lootel hakkavad elutähtsad organid arenema raseduse esimestel nädalatel. Vitamiinid ja mineraalained varustavad emaüsas olevat loodet kasvamiseks ning ema keha tagavarusid, mis võivad sellel eluperioodil olla defitsiidis. Õiges koguses tarvitatavad vitamiinide kompleksid väldivad võimalike väärarenguid ning vähendavad rasedusega tekkivaid komplikatsioone.

Ühed olulisemad toitained sellel perioodil on:

  • Foolhape – väga oluline, sest vähendab lootel arengurikete ohtu (neuraaltoru defektid). Saadakse rohelistest köögiviljadest, maksast ning tsitrulistest puuviljadest.
  • Vitamiin C – aitab omastada rauda ja tõstab immunsust. Saadakse erinevatest puu- ja köögiviljadest.
  • Vitamiinid B₆ ja B₁₂ – vajalikud loote aju ja närvisüsteemi arenguks. Saadakse maksast, piimatoodetest ning kalast.
  • Vitamiin D – vajalik kaltsiumi imendumiseks. Tekib päikese toimel nahas, lisaks saadakse kaladest.
  • Raud – selle vajadus suureneb raseduse ajal veremahu suurenemise tõttu. Esiteks on vaja toota uusi vererakke ning teiseks on rauda tarvis ka platsenta ja loote kasvatamiseks. Saadakse lihatoodetest, rohelised köögiviljad ning pähklitest.
  • Kaltsium – vajalik lapse luustiku moodustamiseks ning kaitseb raseduse ajal ema luude hõrenemise ja hammaste lagunemise eest. Saadakse piimatoodetest, rohelistest lehtköögiviljadest ning seesamiseemnetest.

Rasedus ja imetamine käivad käsikäes, mis tõttu on sellel perioodil suurenenud päevane kaloraaž ning vee tarbimise vajadus, mida on vaja rinnapiima sünteesiks.

Rasedatel ning rinnaga toitvatel naistel on suurem ka joodivajadus, kuna joodi saamisest sõltub väikelaste kasv ja vaimne areng. Saadakse jodeeritud soolast, mereannidest ning piimatoodetest.

Oomega-3-rasvahapped sisaldavad EPA ja DHA-d. DHA toetab nägemist ja ajutalitust, mis tagab aju õige arengu. Saadakse õlidest (oliiv-, päevalille-, sojaõlist), merekaladest ning linaseemnetest.

Formula vitaleFormula Vitale tooted rikastavad organismi iga päev vajalike toitainete ja vitamiinidega ning aitavad kaasa organismi oluliste funktsioonide toimimisele.

Beebiootel naisele soovitame Formula Vitale tooteid Pregna+ Multi ja Pregna+ Omega.

Lapseootel naisele

Pregna+ Multi on spetsiaalselt väljatöötatud bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleks, mis sisaldab olulisi vitamiine ja mineraaltoitaineid rasedale naisele.

Pregna+ Omega sisaldab olulisi vitamiine ja mineraaltoitaineid rasedale naisele ja lootele.

Mõlemad Pregna+ tooted sobivad ideaalselt kasutamiseks nii raseduse kui ka juba raseduse planeerimise ajal. Sobilik ka sünnitanud naisele ja imetavale emale.

Imetavale emale raseduse ajal

 

 

Imetavale naisele soovitame Formula Vitale Pregna+ Baby vitamiini- ja mineraalainekompleksi.

Pregna+ Baby on bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleks, mis täiendab sünnitanud naise ja vastsündinu vitamiinide, mineraaltoitainete, mikroelementide ja asendamatute rasvhapete varusid. Sisaldab 19 bioaktiivset ainet. Sobib kasutamiseks raseduse planeerimise ja raseduse ajal.

 

Ketter Lauri

farmatseut

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.