Mida pidada silmas lapsevankri valikul?

 

 Lapsevankri valikul võiksite esialgu lähtuda sellest, kus Te põhiliselt lapsevankrit kasutate – linnas, maal, kas peab mahtuma lifti, autosse jne. Tuleb arvestada sellega, et kasutate lapsevankrit nii suvel kui ka talvel ja suuremalt jaolt mitte ainult ühe hooaja vältel. Tähelepanu tuleks pöörata ka rataste suurusele ja tüübile. Suuremate ratastega  tunnetab beebi vähem tee ebatasasusi ja nendega on parem läbitavus näiteks lumes või looduses mõnel muul pehmel pinnasel. Väikeste ratastega kärudel on tavaliselt pöörlevad rattad, et nendega oleks parem manööverdada ja nad võtavad kokkupandult vähem ruumi. Nendega on mugavam liikuda suurtes kaubanduskeskustes, linnas toimuvatel üritustel ja ka korralikel, tasase kattega linnatänavatel, samas muutuvad pöörlevad rattad takistuseks liikudes looduses ja talvel lumistel teedel.

Tänapäeval pakutavad lapsevankrid võiks raamitüübi alusel jaotada kaheks – kõigepaelt nelja fikseeritud rattaga lapsevankrid ja teiseks pööravate esiratastega lapsevankrid. Nende kahe erineva raamitüübi põhiliste erinevustena võiks kõigepealt välja tuua vedrustuse. Nelja fikseeritud rattaga vankriraamid pakuvad märksa pehmemat vedrustust ja sujuvamat sõitu, kui sõidate vankriga metsarajal, talvisel ajal jääkonarlustel või ebatasasel teel. Pööravate esiratastega  on jälle lihtsam manööverdada kitsamates kohtades ja kaubanduskeskustes, iseasi, kus Te rohkem lapsega sõita plaanite.

Teise võimaliku valiku kriteeriumina võiks välja tuua järgmise: esiteks nn. Duo Combi tüüpi lapsevankrid või “kaks ühes”, kus ostukomplekti kuuluvad  samale alusraamile kinnituvad beebi vankrikorv ja jalutuskäru iste ning teiseks nn. “kolm ühes” komplekt, kus eelpool nimetatud komplektile lisaks kuulub komplekti ka turvahäll vastsündinud beebile. Viimase komplekti üheks miinuseks on aga see, et reeglina peate leppima selle turvahälliga, mille müüja on komplekti juba lisanud. Samas näiteks Emmaljunga vankriraamidele kinnituvad adapteritega kõik Euroopa populaarsemad turvahällid ja neid saate alati ise valida vastavalt oma vajadustele ja eelarvele.

Suure lapsevankri miinuseks on see, et antud mudelid võtavad autos palju ruumi, on raskemad ja selle vankriraamile kinnitatud turvahälliga kaubanduskeskuses manööverdada on tülikam, kui näiteks Quinny Zapp Flex kergkäru raamiga, mis ka autos kokkupandult 4-5 korda vähem ruumi võtab. Seda raami saate hiljem kasutada ka tavalise jalutuskäruna lastele vanuses 1-3 aastat. Lisaks mahuvad sellised kompaktsed jalutuskärud ka lennureisi ajal käsipagasi mõõtmetesse.

Sellega seonduvalt julgeks välja pakkuda, et ideaalne lahendus oleks korralik suurte ratastega vanker-käru nii koju kui ka lapsega õues jalutamiseks. Sinna kõrvale kerge, kompaktne ja mobiilne jalutuskäru turvahälli transportimiseks kaubanduskeskustes ja teistes sarnastes kohtades.

Vastsündinud beebi jaoks soovitaks valida lapsevankri, millel on suur ja avar vankrikorv, et beebi seal ennast esialgu maksimaalselt mugavalt tunneks ja mida saaks kasutada sünnist kuni seni, kui laps seda vajab (ca 6-9 kuud). Samale raamile võiks kinnituda ka täislamava asendiga isteosa, kus laps hiljem (6 kuud kuni 2-3 aastat) saab nii istuda kui ka magada. Siinkohal võiks heaks näiteks tuua Emmaljunga Duo Combi vankrikorv (0 – 9 kuud) on esialgu kõrgemal ja samale raamile kinnituv jalutuskäru iste kinnitub 15 cm madalamale, et suuremat last oleks sinna kergem sisse tõsta või lapsel ise sinna kergem oleks ronida.

Lapsevankri valikul võiks pöörata tähelepanu ka vankrikorvi soojustusele ja tuulekindlusele, sest elame ikkagi põhjamaises kliimas! Just nende omaduste tõttu ongi Emmaljunga vankrid väga populaarsed, sest neisse on kõik need omadused sisse ehitatud ning neid vankreid tõesti ka toodetakse Rootsis perefirmana juba aastast 1925.

Kõige tähtsam lapsevankri valikul on siiski see, et Teie poolt väljavalitud lapsevanker Teile meeldiks, oleks mugav kasutada ja ka disain vastaks Teie maitsele. Inimesi on väga erinevaid ja kõigile ei pruugi sobida üks ja see sama lahendus. Ise soovitaks kindlasti osta lapsevanker poest, mitte internetist, ja just seepärast, et oleks võimalik enne ostmist teha kaupluses ka lühike “proovisõit”, veenduda värvi- ja katteriiete valiku õigsuses, proovida vankrit käsitleda ja kokku panna ning vajadusel ka selle mahtumist auto pagasiruumi. Loomulikult võib arvestada ka tuttavate kogemusi (millised lapsevankrid on vastupidavamad, missugustel on parem müügijärgne teenindus, missuguseid kergem peale kasutamist realiseerida), aga valida tuleks ikkagi ise.

Loomulikult on tähtis ka toote hind. Enamasti on lapsevankrite puhul hinna ja kvaliteedi suhe paigas, kuid on ka erandeid. Parim viis selle kohta uurida on teiste kogemused ja järelturu müügiportaalid. On lapsevankreid, mida on võimalik probleemideta kasutada kolme või ka enama järjestikuse lapsega, kuid mõned ei pea vastu ka esimesega. Osasid on võimalik müüa peale kasutamist suhteliselt soodsalt ( ca 60% või isegi enam alghinnast), seega on nende kasutushind väga taskukohane.

 

Parimate lapsevankrite valikuga tutvumiseks soovitame külastada Beebikeskuse kauplust (Pärnu mnt.139c, Tallinn) või kodulehte www.beebikeskus.ee

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.