Mida peaksite teadma päikesevalgusest ja -kaitsest

Uuenduslik päikesekaitse tehnoloogia

 

Päike on kogu energia allikas, ilma selleta ei saaks Maal olla elu. Päike mõjutab palju olulisi funktsioone alates fotosünteetilise elu tagamisest kuni D-vitamiini tootmise stimuleerimiseni inimese nahas.

 

Nagu enamiku bioloogiliste protsessidega, peab ka siin valitsema tasakaal – päikesevalgus on hea, kuid piiratult, sest liiga palju päikesevalgust võib olla kahjulik, eriti nahale.

 

Kuidas päikesevalgus mõjutab nahka

Suurema osa päikesekiirguse mõjust nahale annavad UVB- ja UVA-kiired. Need põhjustavad:

  • päikesepõletust
  • enneaegset naha vananemist,
  • silmade kahjustust,
  • immuunsüsteemi nõrgenemist,
  • fotoallergiate ja -toksiliste reaktsioone teket
  • ning paraku ka nahavähki.

Dermatoloogid hoiatavad üha enam nahakasvajate esinemissageduse ja naha DNA-kahjustuse ulatuse seose eest, tuues esile fakti, et üle 90% nahavähi juhtudest on põhjustatud UV-kiirguse poolt.
Laialt on tuntud ka tõsiasi, et kõige parem ravi on ennetamine päikesekaitse abil.

Päikesetundlik nahk

Päikesetundlik nahk võib esineda mitmel kujul;

  • see võib olla väljakujunemata kaitsevõimega (laste puhul),
  • põletikuline (mitmesuguste nahahaiguste, sh atoopilise dermatiidi, rosaatsea või akne puhul),
  • kahjustunud (ravimite või dermatoloogiliste raviprotseduuride tõttu)
  • või lihtsalt olla loomu poolest kahvatu jumega.

UV-kahjustus ja korduvad päikesepõletused lapsepõlves ning noorukieas
tõstavad epiteliaalse nahavähi ning pahaloomulise melanoomi tekkeriski hilisemas elus, mistõttu on väga oluline nahka kaitsta juba varajasest east peale. Lapse nahk vajab turvalist kaitset, et ennetada nahavähi suurenenud tekkeriski tulevikus.
Arstid soovitavad oma nahka regulaarselt kontrollida, et avastada õigel ajal võimalikud muutused nahal või sünnimärkidel. Igasuguste kahtluste korral tuleks kindlasti pöörduda perearsti või dermatoloogi poole.

 

Arstid soovitavad oma nahka regulaarselt kontrollida, et avastada õigel ajal võimalikud muutused nahal või sünnimärkidel. Igasuguste kahtluste korral tuleks kindlasti pöörduda perearsti või dermatoloogi poole.

Lisainfot vaata SIIT.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.