Kuidas targalt enda ja pere tervise eest hoolt kanda?
Sügis on käes ja nii on jõudnud meieni esimesed viirushaigused. Kuid kas kodune ravimikapp on selleks hästi varustatud, millele peaks tähelepanu pöörama ja kuidas nutikamalt pere tervise eest hoolt kanda? Sellest nüüd täpsemalt kirjutamegi.
Ühelegi lapsevanemale pole ehk võõras olukord, kus lasteaia- või koolilaps jääb ootamatult haigeks ja kodus selgub, et kiireks leevenduseks on ravimid otsas või aegunud.
MediKeep on kodumaine nutikas ravimikapi haldus mobiiltelefonis, mis lahendab nii mõnegi terviseteema haldamisega seotud probleemi või pakub ligipääsu e-teenustele.
Selleks, et oma kodune ravimikapp kontrolli alla saada, pole vaja teha muud, kui äpp oma nutitelefoni laadida ja ravimid triipkoodi skännides sisse lugeda või andmebaasist otsida.Koguseid ja aegumisi on lihtne muuta ja jälgida. Äpp annab teada, millal ravim aeguma hakkab või millal tuleks kappi täiendada. Kaduma läinud ravimite infolehed leiab kõik ühest kohast.
Ootamatu haigusepuhang võib pere rutiini sassi lüüa. Lapsevanemad püüavad laste põetamise kõrvalt veel saja muu probleemiga hakkama saada. MediKeepi rakendusse saab lisada meelespead, kui ravimit on vaja anda mitu korda päevas või mingi muu regulaarsusega ning võib kindel olla, et äpp tuletab ravimi võtmise õigeaegselt meelde.
Kes tahaks arstikabinetis piinlikust tunda, sest ei meenu keerulised raviminimed või ei mäletata detailselt, mis perioodil laps on saanud juba antibiootikumikuuri või millal ilmnesid esimesed sümptomid – rakenduses on olemas lahendus sellele probleemile. Interaktiive tervisepäevik, kuhu jooksevad kokku kõik meelespeadega seatud annustamised ja seda pereliikmete põhiselt. Samuti saab lisada ilmnenud sümptomeid ja nii on hiljem järgi vaadates kõik ühel ajateljel kirjas.
Enamasti ei pea selleks haige olema. Uskumatult palju toidulisandeid soovitatakse võtta rasedatel, äsja sünnitanutel ja väikelastel. Ka vitamiinide võtmist aitab rakendus selliselt meeles pidada, et hiljem saab oma terviseloost järgi vaadata, kes perekonnas võttis ja mida anti.
On ka perearstide/õdede endi tõde, et õige dokumenteerimine on kõige alus.
Kuid on olukordi, kus patsient või kasutaja saab ise ära teha enda või oma pereliikmete jaoks rohkem, koostöös perearsti või apteekriga. Milliseid ravimeid või toiduaineid tegelikult kodus koos kasutatakse, teab tegelikult vaid inimene ise. See võib olla ka põhjus, miks ravimeid teinekord umbusaldatakse, kuna ei teata, mis koostoimed ja kõrvalmõjud võivad esineda. Rakendus pakub automaatset koostoimete analüüsi ravimitele, mis kasutaja on oma äppi sisestanud. Nii võib inimene alati kindel olla, et ebasobivaid toimeaineid kogemata koos ei tarvitataks. Selline teenus on maailmas suhteliselt ainulaadne.
Lisafunktsioonidena pakub nutikas ravimikapp lähima apteegi leidmist, digiretsepti vaatamist ja ravimikapi jagamist teise pereliikmega.
Miks on oluline oma ja pere tervise jälgimine enda kätesse võtta? Sest pere tervis on kõigile tähtis. Külastades perearsti viiruste hooajal võib juhtuda, et kõikidest soovidest ja muredest ei jõutagi rääkida. See on mõistetav, sest perearstil võib olla nimistus üle kahetuhande inimese ja vastuvõtuaeg on piiratud. Kui me soovime seda aega kvaliteetsemalt ära kasutada on hea, kui info vahetamine toimuks sujuvamalt ja kiiremini.
Õige dokumentatsioon aitab jälgida perearstil/õel patsiendi haiguseid ja tegeleda ennetusega. Koostöö patsiendi ja arsti/õe vahel on väga oluline ja üheks heaks lüliks seda koostööd veelgi tugevndada on võtta kasutusele patsiendipoolne digilahendus MediKeep.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et MediKeepi rakendus ei hoia kokku mitte ainult arstide ja patsientide väärtuslikku aega vaid ka kasutajate raha, et ravimeid ei ostetaks topelt.
Laadides MediKeepi täna alla, saab igaüks võtta osa meditsiinimaailma innovatsioonist ja aidata digilahendusi oma kasutajakogemusega paremaks muuta – seda kõike meie enda tervise heaks! Lae alla rakendus tasuta Androidile ja iOSile:
MediKeep OÜ on Eesti erakapitalil põhinev ettevõte.
info@medikeep.eu
www.medikeep.eu ja www.medikeep.ee
Leia meid Facebookist!
www.facebook.com/medikeep