Loomuliku pereplaneerimise ja enesejälgimise meetod

Küsimusele vastas: Ingrid Kaoküla, ämmaemand

Küsimus

Minul selline teema, et ma ei soovi mitte kuidagi hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutada. Viimati küll proovisin plaastrit, mis väga mugav aga tekkis selline tükiline voolus ja päris tugev kihelus. Mõtlesin sellisele võimalusele, et vältida lihtsalt ovulatsioonipäevade ajal vahekorda. Tean, et see on väga riskantne, aga sooviksin enne ennast siiski rohkem selle variandiga kurssi viia.

Minu küsimused siis sellised – kas on 100% kindel et ovulatsioonivälistel päevadel näiteks kohe peale päevi ja viis päeva enne päevi on kindlalt rasestumine välistatud? Peale sünnitust tunnen oma ovulatsiooni ajal pakitsust kõhus. Seega, kas see tundlikkus võib olla ainult sel ajal või võib olla ka ettepoole ja tagant järele? Siis selline küsimus, et milline on minu menstruatsiooni esimene päev? Mul on niimodi, et umbes 3 päeva määrib, siis 2 päeva rohke verega ja siis jälle kuni nädal määrimist. Päevade vahe on 28-31 päeva. Kas minu puhul võiks sellise nö. rasestumisvastase variandiga arvestada. Ikka omal vastutusel :).

Olen kuulnud veel rasestumisvastasest kreemist või geelist, mida kasutada enne vahekorda, kas on midagi sellist olemas? Kuna mul pole väga pikka aega olnud midagi vaja tarvitada, siis pole väga kursis, äkki on veel mingit leebet varianti pakkuda, millest ma pole kuulnud? Hormonaalseid vahendeid ma kindlasti ei soovi. Lugesin ka vaskspiraalist, aga sellega pidi väga suur verejooks olema.

Loomuliku pereplaneerimise ja enesejälgimise meetodi kohta leiate põhjaliku õpetuse ja viiteid edasi veelgi põhjalikumatele õpetustele lehelt (ärge nimest heituge!): http://www.abort.ee/vajad_abi/lpp

Pikk määrimine viitab hormoonide tasakaalutusele. Tavaliselt annab eelnevat määrimist östrogeen-gestageen hormoonide omavahelise suhte häire. Menstruatsioonitsükli esimeseks päevaks tuleks lugeda päev, mil tekib rohke vereeritus. Eelnevat määrivat voolust loetaksegi menstruatsiooni eelseks määrimiseks.

Lisaks vaskspiraalile on olemas kullatud ja hõbetatud vaskspiraal, millel ei ole vaskspiraali soovimatud kõrvaltoimed nii väljendunud. Paluge oma arstil seda võimalust põhjalikumalt tutvustada.

Rasestumisvastaseid kreeme nimetatakse spermitsiidideks ehk keemilisteks rasestumisvastasteks vahenditeks. Lugege nende kasutamise kohta http://www.meelespea.net/ee/kontratseptsioon/meetodid/9 Lisainfot saab ka apteegist.