Kas Sa tead, et Sa saad mõjutada oma lapse arengut juba tema esimesest elupäevast alates? Selleks, et ergutada tema uudishimu ja lasta tal kõigi meeltega maailma avastada, ei pea Sa ootama kuni ta suuremaks kasvab.
Kui laps sünnib siia maailma, on tema nägemis-, kompimis-, lõhna- ja maitsemeeled juba väga hästi arenenud. JOHNSON’S®-i poolt toetatud uuring kinnitab, et mitmete meelte samaaegne ergutamine avaldab suurimat mõju lapse aju arengule. Lapse esimese kolme eluaasta jooksul areneb välja 85% ajust[1] ning samaaegne mitme meele ergutamine võib seda protsessi positiivselt mõjutada. JOHNSON’S® soovib vanemaid veenda, et lapse eest hoolitsemine tema kõiki meeli ergutades ei mõjuta mitte ainult lapse nahka. See võib pakkuda talle nii palju rohkem. Mitme meele ergutamise kasulikkust laste arengu seisukohalt rõhutab ka JOHNSON’S® So much more TM uus teavituskampaania. Selle eesmärgiks on teadvustada vanematele, et nad saavad oma lapse tulevikku kujundada tegelikult väga lihtsate tegevuste ja teadliku hoolitsuse abil.
Rutiinist pererituaaliks[2],[3]
Vannitamine, toitmine, suigutamine või peale vanni masseerimine pakuvad täiuslikke võimalusi meeleelundite ergutamiseks.
- Uuringud tõestavad, et pidev lapsega rääkimine loob mälestusi, mis aitavad kaasa kõne arengule. Räägi lapsega, sest just nii luuakse sõnavara, mis on kasutusel mõne kuu pärast.
- Silmside hõlbustab varakult suhtlemist ja tänu sellele on Sinu lapsel lähitulevikus suhtlema õppimine palju lihtsam.
- Silitades ja puudutades last võimalikult palju aitab see vähendada nii lapse kui ka vanema ärevust, aitab lapsel kaalus juurde võtta ja parandab tema meeleolu.
- Hoolitsustega seotud lõhnad on otseselt seotud emotsionaalse mäluga.
Tänu meelte ergutamisele tugevneb side lapse ja vanema vahel ning kasvab turvatunne. Soovitame vanematel läheneda lapse eest hoolitsemisele teadlikult. Püüa igapäevastele ühistele tegevustele teadlikult keskenduda, sellest on Sinu lapsele tõesti väga palju kasu. Nii muutub lihtne rutiin pererituaaliks.
Palju enam kui lihtsalt vannitamine
Vannitamisest võib saada Sinu lapse jaoks üks kõige meeleolukam sündmus, milles ta päeva jooksul osaleb. Selleks on vaja muuta tavaline vannitamine eriliseks pererituaaliks, mis sisaldab keha ja juuste pesu, nahahooldust, massaaži ja naha niisutamist. Vee mõnus loksumine, lõbusad sädelevad mullid, õrna lõhnaga vaht, vanema rahulik hääl, tema naerused silmad ja pehmed käed – kõik see ergutab lapse meeli. Nagu käsn, salvestab tema aju uusi kogemusi. Juba natuke vanematel veemängude austajatel arendab mäng vahuga silma- ja käe koordinatsiooni, üle vanniääre loksuv vesi õpetab aga põhjuse ja tagajärje seoseid. Lapse silmis on vann nagu suur mänguväljak, mis samaaegselt õpetab ja on lõbus. Vanemate jaoks on see lõõgastav hetk peale väsitavat päeva, mil nad saavad õhtuse vannirutiini abil tugevdada seda erilist sidet oma lapsega.
Naha ja meelte jaoks
Kui soovid olla kindel, et lapse nahk on kaitstud ja vannitamise aeg ergutab meeldivalt ta meeli, kasuta usaldusväärset beebikosmeetikat. JOHNSON’S® pesemisvahend No More Tears® on ideaalne lapse pesemiseks, sest ei põhjusta silmade kipitust ja on pisaratevaba. Vannitamisrituaali lahutamatu osa on massaaž, mida me soovitame kõigile lapsevanematele. Masseerimine on palju lihtsam ja mõnusam kasutades JOHNSON’S® beebiõli, mis annab kätele pehmust ning tagab lapsele mõnusa ja rahuliku enesetunde. Lisaks hellitab õli tema väikest nina meeldiva lõhnaga. Kas teadsid, et õli on suurepärane toode, mis toidab ja pehmendab nahka ning kaudselt ka niisutab seda, takistades naha kuivamist. JOHNSON’S® kerge beebiõli koosneb kolmest koostisainest, sealhulgas 99 % farmatseutilise kvaliteediga parafiinist. Õhtune massaaž õliga ei ole ainult niisutav hooldus, vaid ka lõõgastav rituaal, mis soodustab pikka ja rahulikku und.
Lisainfo saamiseks kliki SIIA.
[1] Bruner, Charles, et al. “Early Learning Left Out: An Examination of Public Investments in Education and Development by Child Age.” Voices for America’s Children (2004)
[2] Clemo HR, Keniston LP, Merideith MA. Structural basis of multisensory processing: Convergence. In: Murray MM, Wallace MT, editors. The Neural Basis of MultisensoryProcesses. 2012; 1-8.
[3] Eliot L. What’s Going On in There? How the Brain and Mind Develop in the First Five Years of Life. New York, NY: Bantam Books; 1999.