Kuidas pesta siidist padjapüüri? Lihtsad ja tõhusad nõuanded

Kuidas pesta siidist padjapüüri? Lihtsad ja tõhusad nõuanded

Kui oled hakanud kasutama siidist padjapüüre, siis on oluline teada, kuidas neid õigesti puhastada. Siidist padjapüüri puhastamine on lihtne.

Esimene eelis – siidist padjapüürid on hüpoallergeensed ja sobivad suurepäraselt allergikutele ning õrna nahaga inimestele. Siid ei tekita tolmu ega ole heaks elupaigaks tolmulestadele, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone. Seega, kui puhastad oma siidist padjapüüri regulaarselt ja õigesti, võid olla kindel, et magad puhtal ja tervislikul pinnal.

Teine eelis – siidist padjapüürid on õrnad juustele ja nahale. Siid ei kahjusta juukseid ega tekita kortsukesi näole. Regulaarne puhastamine aitab säilitada siidi pehmust ja värskust, mis omakorda aitab hoida juukseid ja nahka tervena.

Kolmandaks, siidist padjapüürid on vastupidavad ja kauakestvad. Kui puhastad oma siidist padjapüüri õigesti, siis võid olla kindel, et see kestab pikka aega. Siid on tugev materjal, mis ei kulu ega kaota oma omadusi kergesti.

Kuna siid ei ole imav ega lase tolmulestadel areneda, on võimalik padjapüüre pesta harvemini kui näiteks puuvilla.

Siidi puhastamiseks ettevalmistamine

Kui soovid puhastada oma siidist esemeid, on oluline järgida mõningaid ettevalmistavaid samme. Anname mõned näpunäited.

Vajalikud vahendid käsitsipesuks

Enne siidist padjapüüri pesemist on oluline kindlaks teha, et Sul on olemas kõik pesemiseks vajalikud asjad. Siin on mõned vahendid, mida vajate

Puhastuslahus 

Pärast vajalike tööriistade kogumist on aeg valmistada puhastuslahus, mis aitab eemaldada mustust ja plekke siidist padjapüürilt. Siin on mõned sammud, mida peate järgima:

 1. Vala anumasse sooja vett. Vesi peaks olema piisavalt soe, et see aitaks lahti saada mustusest ja plekkidest, kuid mitte liiga kuum, et see kahjustaks siidi kiude (kuni 30°C).

 2. Lisa pesuvahend. Pesuvahend peaks olema õrn ja pH-neutraalne, sest see sobib hästi siidile. Kasutage ämbritäie vee kohta umbes teelusikatäit seepi.

 3. Sega seebi ja vee segu, kuni hakkab tekkima seebivaht.

Siidist padjapüüri puhastamine 

Allpool on toodud mõned lihtsad sammud. Kõige lihtsam on videojuhendist õppida.

 1. Vali pesuvahend

  Siidile sobivad kõige paremini pesuvahendid, mille pH on neutraalne. Sünteetilised pesuvahendid võivad siidi kahjustada, seega tuleks neid vältida.

  Puhastuslahuse valimisel võid kaaluda  spetsiaalset siidipesuvahendit või villa pesuvahendit. Neid on poes olemas (Flora, Puhas kodu brändid). 

  Laske valamusse või pesukaussi leiget või jahedat vett. Kalla õrn puhastusvahend vette ja peske padjapüüri, kuid vältige hõõrumist. Seejärel jätke pesu ligunema 3-30 minutiks, sõltuvalt, kui määrdunud see on. 

  Siidi loputamine

  Pärast puhastuslahuses olemist loputa padjapüüri hoolikalt puhta veega. Ära hõõru padjapüüri tugevalt, et vältida siidi kahjustamist. Veendu, et oled loputamise ajal eemaldanud kõik pesuvahendi jäägid. Pigista õrnalt vesi välja.    

  Kuivatamine

  Kuivatamisel veendu, et padjapüür oleks kuiva õhukese rätiku peal (rätikuga pigistave vesi välja, ärge väänake!) ja panna rippuma. Tuleks vältida kuivati kasutamist, kuna kõrge temperatuur võib siidi kahjustada.

  Kui oled padjapüüri kuivatanud, triigi seda õrnalt madalal kuumusel. Veendu, et triikraua temperatuur oleks sobiv siidile. Nende lihtsate sammude järgimine aitab hoida padjapüürid puhtana ja pikendada nende eluiga.

  Hooldusnõuanded

  Kui soovid hoida oma siidist padjapüüri heas seisukorras ja nautida selle pehmust ja mugavust pikka aega, siis on oluline teada, kuidas seda õigesti hooldada. Siid on õrn ja tundlik materjal, seega tuleb samuti hooldada ettevaatlikult ja õrnalt.

  Regulaarne puhastamine

  Regulaarne puhastamine on oluline, et hoida siidist padjapüüri puhta ja bakterivabana. Soovitame pesta siidist padjapüüri käsitsi või pesumasinas külma veega. Kui valid masinpesu, siis kasuta siidi-, villa- või käsipesu programmi ning pesuvahendit, mille pH on neutraalne. Siidile ei sobi sünteetilised pesuvahendid ja kuivati.

  Kui pesed siidist padjapüüri käsitsi, siis leota seda kergelt seebivees ja loputa hoolikalt. Vältida tuleks hõõrumist ja väänamist, et vältida siidi kahjustamist.

  Väldi keemilist puhastust

  Keemiline puhastus võib kahjustada siidist padjapüüri õrna kangast ja värvi. Seetõttu soovitame vältida keemilist puhastust ning kasutada õrnu pesuvahendeid ja pesta siidist padjapüüri käsitsi või masinaga külma veega.

  Väldi otsest päikesevalgust

  Siidist padjapüüri tuleks hoida eemal otsesest päikesevalgusest, sest see võib pleegitada siidi värvi ja muuta selle kollaseks. Samuti tuleks vältida siidist padjapüüri kokkupuudet kuumade esemete ja pindadega, kuna see võib põhjustada kangale kahjustusi.

  Järgides neid hooldusnõuandeid, saad hoida oma siidist padjapüüri ilusa ja pehmena pikka aega ning nautida selle luksuslikku tunnet oma magamistoas.

  Kui huvi toodet osta, siis vaata Domingo e poodi. 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.