
Nohu lapsel, eriti kui see on esimene laps ja imik, võib vanematele palju muret tekitada. Kuidas ja millistel juhtudel saab last iseseisvalt aidata ning millal on vajalik visiit arsti juurde? Nõustab perearst Ignatius Kulishov (Läti).
Kõige ettevaatlikum peaks olema lastega sünnist kuni 2.- 3. eluaastani: nemad ei oska veel ise nina nuusata. Täiskasvanu ei tohi väikelapse ninasõõrmeid pigistada, sest luud on väga õhukesed ja neid võib kahjustada. Seetõttu on lapsevanema ülesanne olla ettevaatlik ja veenduda, et ninasekreet oleks pehme ja kergesti eemaldatav.
Kui lapsel on nohu, kuid ta ei keeldu toidust, magab, temperatuur ei tõuse, siis see on märk, et pole vaja kohe arsti juurde joosta. Imikutel on hammaste lõikumise ajal sageli nohu. Neil perioodidel on vaja julgelt uurida beebi suud ja kui seal on näha turses või isegi sinakaid igemeid, jääda rahulikuks. See on tõend, et hambad on teel.
Sageli on vanemad mures selle pärast, kuidas vabaneda ninasekreedist. Nendel juhtudel aitab nina puhastamine spetsiaalse seadme – ninaaspiraatori abil.
Kaasaegsed ninaaspiraatorid võimaldavad seda teha õrnalt ja tõhusalt. Oluline on meeles pidada, et aspiraatori imipumba ots peaks olema pehme, et mitte kahjustada last, kes protseduuri ajal võib rabeleda.
Manuaalsed ninaaspiraatorid on konstrueeritud nii, et vanem võtab ühe otsa suhu, sisestab teise otsa lapse ninasõõrmesse ja imeb sekreedi välja. Nende otsikute vahel on mahuti, kuhu koguneb sekreet. Osad tootjad panevad mahutisse filtrid, mida ei saa pesta, vaid tuleb iga kord uus osta.
Maria Easy Breath ninaaspiraatorit saab lahti võtta ja pesta, see ei nõua lisakulutusi.

Peaaegu alati saavad vanemad ise olukorda kontrollida
esimese 2-3 päeva jooksul.
Kui te ei saa 2–4 päeva jooksul nohuga hakkama, lapsel on nina kinni, temperatuur on
tõusnud, laps keeldub söömast, hingab läbi suu ja on rahutu – siis
tuleb arsti
poole pöörduda.
Olge terved!
Tutvu tootega siin!
Toode on saadaval Apotheka apteekides; e-poodides www.marialine.ee ja www.apteekonline.ee