Viimati lisatud

Kas said sellest vastusest abi?
1 Tärn2 Tärni3 Tärni4 Tärni5 Tärni (Artiklit ei ole veel hinnatud)
Laadin...

Kas sünnitus või keiser, kui eelmine laps sündis keisrilõikega?

Küsimus:

Mure sünnituse pärast. Kolm aastat tagasi oli keiser, emaka avanematuse tõttu. Mis nüüd, kas jälle keiser, kelle otsustada? Millal võib ise sünnitada peale keisrit? Olen kuulnud jutte emaka rebenemisest ise sünnitades peale keisrit,on see võimalik? Ette tänades!

Vastus:

Tere!

Suured ülemaailmsed uuringud näitavad, et pärast keisrilõiget on võimalik ja turvaline ise sünnitada kui rasedus on kulgenud hästi ja tita on sündimiseks õiges asendis. Kas pärast keisrilõiget on mõistlik teha taas keiser või võiks ise sünnitada otsustatakse iga raseda puhul individuaalselt. Otsuse tegemisel võetakse arvesse:

Kui on tõenäoline, et sama põhjus kordub, on mõistlik teha keiser. Oleks hea, kui saaksite mõne sõltumatu spetsialistiga oma eelmise sünnituse kulgu analüüsida, et mõista, miks emakakael ei avanenud. See aitaks Teil seekord eelmise korra probleeme ja vigu vältida.
Sünnituse juhendamise seisukohalt on ka mõned erisused, kui on olnud varem keiser:

Kui ei ole vastunäidustusi, siis mina soovitaksin ise sünnitada. Kui peaks tekkima siiski vajadus keisrilõike tegemiseks, siis sünnitusmajas on personalil valmisolek iga hetk vajadusel erakorralisele keisrilõikele minna.

Nii Teile endale, kui titale oleks edasise toimetuleku, taastumise ja ka ema-laps suhte seisukohalt parem, kui saaksite osa spontaanse sünnituse hormoonidest. Ka oleks sünnituse iseeneslik algus kindel märk sellest, et laps on sünnituseks valmis(sünniküpsus).

Kõike head soovides,
ämmaemand Ingrid Kaoküla,
perekool.ee kirjanõustaja

 

Küsimus

Vastus

Artikleid samal teemal

Uued teemad foorumis

Foorumi esilehele