Ida Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonnaga tutvumine

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonnaga tutvumine

Nagu lubatud, jätkame seekord Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusmaja tutvustamisega.
Mida pakutakse kohapeal, mida tuleks ise kaasa võtta ja milline on kodukord külaliste jaoks ?

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonnas saab majaga tutvuda videofilimi vaadates. Lisaks sellele toimuvad iga kuu kahel nädalavahetusel maja tutvustavad ringkäigud.

Sünnitusmajaga tutvumine on soovituslik, sest enamasti tunneb naine ennast kindlamalt, kui ta teab, kuhu ta minema peab ja milline sünnituskoht välja näeb.

Sünnitustubades, kuhu naine sünnitama läheb on iga pere jaoks individuaalne.
Vanne on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku sünnitusmajas neljas sünnitustoas. Küll aga on igas toas dušš, mida naised samuti hea meelega kasutavad. Duširuumis on olemas ka spetsiaalne tool, mille peal on hea istuda. Sünnitustoas on abivahenditest olemas hernekott, pall, järi ja käimisraam. Neid vahendeid saab kasutada tuhude ajal, mugavama asendi võtmiseks ja keha toetamiseks.

Sünnituspalatis viibides saab riided, sidemed ja joogivee kohapealt.

Soovitame tugiisikutele mõeldes kaasa võtta, midagi kerget söömiseks, sest vahel võib lapse sünd võtta aega pikki tunde. Tulevasel isal on võimalik vahepeal ka haigla kohvikus söömas käia.

Sünnitusosakonnas on ööpäevaringselt valves neli ämmaemandat, kes tegelevad sünnitajatega. Sünnituse ajal tegeleb sünnitajaga üks ämmaemand sünnituse algusest kuni oma vahetuse lõpuni, et naisel oleks usalduslikum ja kindlam. Kui sünnituse käigus tekib vajadus keisrilõikusele minna, läheb opituppa kaasa ikka see sama ämmaemand.

Peale keiserlõiget viiakse sünnitaja intensiivravi palatisse. Enamasti on ema operatsiooni ajal ärkvel ja näeb oma beebit kohe peale sündi ja saab ta ka intensiivravi palatis vahetult peale operatsiooni enda kõrvale.

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonnas on olemas tasulised perepalatid ja ema ja lapse palatid ning tasuta üldpalatid.

Sünnitusjärgses osakonnas on käterätikud, kittel ja öösärk kohapeal olemas, aga võib olla ka isiklikes riietes.

Erinevalt sünnituspalatist peab sünnitusjärgses palatis naine endale ise sidemed kaasa võtma. Lapsele on terve haiglas olemise aja olemas mähkmed ja riided. Kojumineku riided tuleb endal kaasa võtta.

Lilli võib haiglasse tuua ja ka saata. Külastusajad on argipäevadel 15-19 ja nädalavahetustel 12-19.

Kojuminekuks peab ka vastsündinu puhul kasutama autos turvahälli.

Minu meelest on sünnitusmajad väga peresõbralikuks ja hubaseks tehtud.
Sellel korral sai Tallinna sünnitusmajad teile lähemale toodud, järgmine kord jätkame juba järgmise Eesti suurima sünnitusmajaga. Arvake, kuhu me läheme?

Greetel Lee

greetel@emmedeklubi.ee
www.emmedeklubi.ee

Artikleid samal teemal

Uued teemad foorumis

Foorumi esilehele