Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakond-perinataalkeskusega tutvumine

Nagu lubatud, jätkame seekord Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusmaja tutvustamisega. Mida pakutakse kohapeal, mida tuleks ise kaasa võtta ja milline on kodukord külaliste jaoks?

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonnas saab majaga tutvuda videofilmi vaadates. Lisaks sellele toimuvad iga kuu kahel nädalavahetusel maja tutvustavad ringkäigud. Sünnitusmajaga tutvumine on soovituslik, sest enamasti tunneb naine ennast kindlamalt, kui ta teab, kuhu ta minema peab ja milline sünnitustuba välja näeb.

Vanne on Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas neljas sünnitustoas. Küll aga on igas toas dušš, mida naised samuti hea meelega kasutavad. Duširuumis on olemas ka spetsiaalne tool, mille peal on hea istuda. Sünnitustoas on abivahenditest olemas hernekott, pall, järi ja tugiraam. Neid vahendeid saab kasutada tuhude ajal, mugavama asendi võtmiseks ja keha toetamiseks. Sünnituspalatis viibides saab riided, sidemed ja joogivee kohapealt.

Soovitame kaasa võtta midagi kerget söömiseks, sest vahel võib lapse sünd võtta aega pikki tunde. Tulevasel isal on võimalik vahepeal ka haigla kohvikus söömas käia.

Sünnitusosakonnas on ööpäevaringselt valves neli ämmaemandat, kes tegelevad sünnitajatega. Peale keiserlõiget viiakse sünnitaja intensiivravi palatisse. Enamasti on ema operatsiooni ajal ärkvel ja näeb oma beebit kohe peale sündi ja saab ta ka intensiivravi palatis vahetult peale operatsiooni enda kõrvale.

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonnas on olemas tasulised perepalatid ja ema ja lapse palatid ning tasuta üldpalatid. Sünnitusjärgses osakonnas on käterätikud, hommikumantel ja öösärk kohapeal olemas, aga võib olla ka isiklikes riietes. Erinevalt sünnituspalatist peab sünnitusjärgses palatis naine endale ise sidemed kaasa võtma. Lapsele on kogu haiglas olemise aja olemas mähkmed ja riided. Kojumineku riided tuleb endal kaasa võtta.

Lilli võib haiglasse tuua ja ka saata. Külastusajad on argipäevadel 15-19 ja nädalavahetustel 12-19. Kojuminekuks peab vastsündinu puhul kasutama autos turvahälli.

Minu meelest on sünnitusmajad väga peresõbralikuks ja hubaseks tehtud.

Greetel Lee
www.emmedeklubi.ee
Toimetanud perekool.ee