Hirm sünnituse ees

 

HIRM ja kuidas sellest vabaneda?

Me kõik oleme elus mingitel hetkedel hirmu tundnud, aga kuidas see tekib? Mis see tegelikult on… oled sa sellele mõelnud?

Hirm = Implantaat

Üldjuhul on hirm see, mida me oleme õppinud. Need on lood, mida oleme kuulnud, filmid, mida oleme vaadanud, energiad mida oleme tajunud, olukorrad, kus oleme olnud. Ja me tõenäoliselt tihti isegi ei saa aru, et see on meie alateadvusesse pugenud ja ootab seal õiget hetke, et välja hüpata. Ja miskipärast me arvame, et hirm justkui kaitseb meid. Huvitavad – huvitavad mõtted.

Paraku jagatakse sünnituse kohta ikka pigem negatiivseid lugusid ning räägitakse hirmujutte. Eriti hästi töötavad jutud, kus kasutatakse numbreid … 48 tundi … 5.5 kg … jne. Seejärel meie alateadvus salvestab selle info enda jaoks ja sünnituse käivitumisel hakkab seda kusagilt sinu seest sulle pakkuma…

Hirmu mõju sünnitusel saame seletada ehk kõige paremini sellega, kuidas meie autonoomne närvisüsteem toimib.

Sümpaatiline närvisüsteem hakkab tööle, kui me oleme stressis ning hirmul, see on keha üks kaitsemehhanismidest ja loob automaatselt kehas võitle – põgene – tardu reaktsiooni!

Parasümpaatilise närvisüsteem on töös aga siis, kui  meie hingamine on rahulik, meil on kerge olla ning tunneme end hästi.

Raseduse ja sünnituse ajal (ja üldse kogu aeg) hoia alati positiivset meelt ning lase töötada parasümpaatilisel närvisüsteemil. See on tunduvalt tervislikum ning loob kindlasti parema tulemuse, kui hirmus ning stressis olles.

Aga kuidas seda saavutada?

Harjutamine. Uskumatu küll, aga seda on võimalik harjutada ning keha mällu talletada. 

Alusta positiivse mõtteviisi harjutamist kohe. Selleks on loodud erinevaid vahendeid: mediteerimine, jooga, afirmatsioonid, erinevad harjutused, meeldetuletavad sildid, positiivsed sünnilood, raamatud jne. 

Samuti on võimalik osaleda näiteks ka HüpnoSünnituse kursusel, kus pööratakse tähelepanu just hirmust vabanemisele, teaduspõhisele infole ning väga põhjalikule sünnituse ettevalmistusele.