Hammaste tulek – kuidas leida abi

Foto: Notino

Lapsed on meie jaoks kõige kallim ning meie elu valgus, kuid ilmselt ei tule mingi üllatusena, et teatud lapse kasvatus- ja eluetapid võivad olla vanematele ja ka lapsele paras peavalu. Üheks suurimaks neist on hammaste tulek. See on valulik ja traumeeriv kogemus, mis tekitab ka vanematele unetuid ja nuttu täis öid. Kuid meil on ka häid uudiseid – tänapäeval leiab sellele mitmesugust leevendust ning tarvikuid, mis aitavad nii lapsel kui teil selle perioodi paremini üle elada.


Külm – suurepärane abivahend

 

Hammaste tulek ei ole lihtne aeg ning tahaks kuidagi aidata nii ennast kui oma last. Muidugi on hammaste kasvamine valus, kuid on käepäraseid vahendeid, kuidas last aidata. Näiteks on väga hea mõte panna igemetele peale külma, sest see aitab vähendada paistestust ning igemepiirkonda tuimastada. Selleks võib olla külm rätik või puhas külm lusikas, mida võib edukalt jahutada näiteks külmikus. Külmkappi pole asju siiski soovitatav panna. Külma võib panna näiteks ka luti. Näiteks pakub MAM erinevaid lutte, mida sobib enne külma panna, kuid sobivad ka muud kodused loetletud vahendid. Nendele lastele, kes on hakanud juba tahket toitu sööma, võivad leevendust tuua ka külmad puu- ja köögiviljatükid. Pange aga tähele, et väldiksite ärritavaid toite agu vürtsikad ja happelised toidud, sest need ärritavad tundlikke igemeid!

 

Närimismänguasjad ja igemegeelid

Suurepärane vahend lapse valu leevendamiseks on närimismänguasjad ning igemegeelid. Näiteks pakub Mushie erineva tekstuuriga närimismänguasju, mis on erineva tekstiuuriga. Erinev tekstuur toob leevendust valutavatele igemetele. Vaadake kindlasti, et närimismänguasjad ei sisaldaks mürgiseid aineid. Mushie valikus on ka pintslid tundlikele igemetele ning muidugi valuvaigistav igemegeel, mis aitab ajutiselt igemeid tuimestada ja rahustada ning toob lapsele esimeste hammaste lõikumise ajal leevendust. Hambageele pakuvad mitmed tootjad, seega vaadake ja uurige, milline võiks olla sobilik just teie lapsele.

 

Hügieen on esmatähtis

Tegemist on keerulise ajaga, kuid seda on võimalik leevendada. Esmatähtis on ka, et hügieen oleks hoitud. Laste jaoks, kel on hambad tulemas, on erinvad harjad ja hambaharjad, mis aitavad korralikult suud hooldada ning ka igemeid masseerida, nii leeveneb valu ja kergem on nii lapsel kui tema vanematel. Puhastage pärast söömist lapse igemeid puhta niiske riidega ning kui hammas on väljas, kasutage spetsiaalselt lastele mõeldud pehmete harjastega hambaharju, et hügieeni hoida.

 

Lähedus – lähim ravi

Vahel ei aitagi miski paremini kui ema lähedus. Toetage sel raskel perioodil oma last ekstra kallistuste ja kaisutustega ning uskuge, ka see aitab neid rahustada ning end paremini tunda. Kui te last veel imetate, siis võib see aidata ka veidi valu unustada, sest imemine aitab ebamugavustunnet leevendada. Rahustavalt mõjub ka kummelitee. Soovime sel raskel teel palju edu ning kannatlikkust ning loodetavasti on antud nipid abiks, et lapsele sel ajal leevendust pakkuda!

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.