Haabersti kogub perede seas populaarsust

Korterite müügitehingute arvu tõus ja uute elamute kerkimine kinnitavad, et Haabersti on kerkinud üheks kiiremini arenevaks ja koduostjate seas hinnatuimaks elupiirkonnaks Tallinnas. Eelmisel aastal esimesi elanikke tervitanud Aurora Park ja peagi valmiv uusarendus Aurora Nova on toonud asumisse aga täiesti uue elukeskkonna ja -standardi.

Kaasaegne infrastruktuur järve ääres

Eriti viimastel aastatel on piirkonnas palju toimunud. Seal on Tallinna üks suurimaid, Rocca al Mare kaubanduskeskus, koolid-lasteaiad, vaba aja veetmise keskused ja spordiklubid. Ei saa mainimata jätta ka uhiuut Haabersti viadukti, mis on loonud kiire ja kaasaegse ühenduse nii südalinna kui ka lähipiirkondadega.

Kodu roheluses koos kõige eluks vajalikuga

„Aina enam on muutumas oluliseks kõik see, mis jääb kodust välja poole. Tähtis ei ole vaid ägeda siseviimistlusega korter ja hea planeering,“ kirjeldab Endoveri müügidirektor Marko Männimets viimase aja trende. Tema sõnul hindavad inimesed asukohta ja lisaväärtusi, mida elupaik pakub. „Paljudele on oluline, et kodu ümbruses oleks loodust, avarust ja õhku. Sellise tervikliku elukeskkonna loomise oleme eesmärgiks võtnud ka uusarenduses Aurora Nova, kus kompleksi ümbritseb turvaline, rohelust pakkuv ja mitmekesiste vaba aja veetmise võimalustega õueala, mille kujundamisel on mõeldud nii täiskasvanutele, lastele kui ka lemmikloomadele.“ Sarnane lahendus on kasutusel ka arenduse sõsarprojektis, 2017. aastal valminud Aurora Pargis, kus elanike jaoks on loodud multifunktsionaalne vabaajapark korv- ja jalgpalliplatsi, skatepark´i, mängualade ning puhke- ja grillnurkadega. Aurora Park valiti ka City24.ee lehel toimunud hääletuse põhjal rahva lemmikuusarenduseks,“ lisab Männimets.

Eelmisel aastal valminud Aurora Pargis elav Raido on nõus, et sealne keskkond on loodusläheduse soovivatele sobiv. „Rohelust on ikka rohkem kui mujal linnas ja mul on hea meel, et seda on siin võimalikult palju säilitatud. Minu jaoks on oluline, et kodu ümber oleks õueala. Mitmed tuttavad on pargi ilu ja võimalusi kiitnud,” ütleb Raido. „Meile on oluline ka, et ratastooliga pääseks takistusteta kortermajja, mis eeldab astmevabu sissepääsusid ja lifti olemasolu. See võimalus meil Aurora Pargis elades on.”

Perede lemmik

Peagi valmiv Aurora Nova paistab silma oma tervikliku lahenduse poolest. „Kuigi satud looduse keskele, siis tervitavad koduomanikku moodsad korterelamud, mille muudab ainulaadseks ehitiste omanäoline astmeline arhitektuur ja läbimõeldud avar planeering. Kõigil majadel on valgusküllased rõdud ja terrassid, mis on paljudele koduotsingul määravaks kriteeriumiks,“ kirjeldab Endoveri müügidirektor Marko Männimets.

Mehe sõnul on asupaik eriti populaarne just perede seas. „Maju ümbritseb rohke haljastuse ja maitseka kujundusega kinnine sisehoov, kuhu autod ei pääse. Sõidukitele on mõeldud eraldi maa-alune parkla. Rohkem ruumi jääb mänguväljakute ja vaba aja veetmise alade jaoks. Samuti on mõeldud vankrite ja jalgrataste hoiustamisele, mille jaoks on majades eraldi ruum,“ lisab Männimets.

Piirkonna üks uusimaid, Haabersti südamesse kerkiv 170-korteriline Aurora Nova on kolmest majast koosnev uusarendus, mis paikneb aadressil Jalami 1, Astangu 18 ja Astangu 20. Kaks esimest maja valmivad 2019. aastal ja kolmas 2020. aastaks. Uue elukeskkonna kohta Haaberstis saab pikemalt lugeda siit.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.