Eraämmaemand

 

Kui ma mõtlen enda kahe lapse sündimise lugudele, siis olid need nii erinevad, kuid samas nii sarnased. Sarnased just energialt, sest mõlema lapse sünni juures viibisid samad inimesed – minu elukaaslane ja minu enda poolt valitud ämmaemand.

Minu meelest on ääretult oluline, et inimesed, kes sünni juures viibivad, on just need Sinu inimesed. See on väga-väga võimestav. Usaldus on see, mis viib sündi kergusega edasi. Äärmiselt panustav on, kui saad selle imelise protsessi käigus keskenduda vaid järgnevale kümnele sekundile ning ei pea tegelema kõrvalisega.

Eesti sünnitusmajades töötavad väga toredad ja vägevad ämmaemandad, aga paratamatult võib juhtuda, et kõik inimesed ei klapi omavahel. Kes ühe jaoks on ideaalne, ei pruugi teisele oma konkreetsema või pehmema olekuga kohe üldse sobida. Seepärast ongi hea, et meil on võimalus valida enda kõrvale just need inimesed, kes aitavad luua just Sinu jaoks turvalise ja usaldusväärse sünnikeskkonna.

Haiglas sünnitades tuleb tihti ette ka seda, et ämmaemandal on samal ajal mitu naist jälgida ning ta ei saa viibida Sinu juures igal hetkel. Samuti ei tea keegi kunagi ette, kui kiiresti või aeglaselt sünnitusprotsess kulgeb, seega võib ühe pere jaoks sünnituse ajal mitu korda ämmaemand vahetuda. Mõne pere jaoks ei ole see tõenäoliselt oluline, kuid teised mõtlevad veel kaua, kas teistmoodi oleks ehk panustavam olnud.

Mida eraämmaemand siis üldse endast kujutab? Ta on inimene, kelle pere saab enda lapse sünni juurde valida. Mina olen soovitanud ämmaemandaga enne kohtuda ja tunnetada, kas tegemist on üldse pere jaoks õige inimesega, sest praegusel hetkel valitakse ämmaemandat tihti puhtalt pildi ja soovituste järgi. Eraämmaemand viibib Sinu sünnituse juures kokkulepitud ajast kuni vähemalt hetkeni, mil beebi on 2 tunni vanune.

Kui otsid ämmaemandat, kellega sünnitada, siis kindlasti leia hetk ning saa temaga kokku. Vaata, kas teie vaated ja energiad sobivad omavahel ning ära karda vajadusel kohtuda ka mõne teise potentsiaalse ämmaemandaga, kui tunne pole päris õige. See on ikkagi Sinu sünnitus ja Sa ei sünnita iga päev.

Ma ei arva, et kõik naised vajavad eraämmaemandat, kuid usun, et need, kes tunnevad, et see võib säästa neid üleliigsest pingest ja aidata kaasa nende sünnituse loomulikule ja rahulikule kulgemisele, võiksid saada seda valida kerge südamega. Sina tead, mis loob Sinu jaoks enamat, kui seda enda käest küsid!

Armsad beebiootel pered! Usaldage enda sisetunnet ja teadmist… Kas eraämmaemand on teie jaoks või pigem mitte? 

Ämmaemand Annika Oona