Beebipäevik: Tutvumine sünnitusmajaga

Soovitame kõigile beebiootajatele tutvuda sünnitusmajaga, kus on plaan oma beebi ilmale tuua. Stina ja Reigo leppisid kokku oma individuaalse ämmaemanda, Merilin Kruminšiga, et kohtuvad Ida-Tallinna Keskhaigla Naisekliiniku sünnitajate vastuvõtus, et majaga tutvuda ning teha veel viimased ettevalmistused sünnituseks. Aega ei ole enam palju – Stinal on tähtajani jäänud veel vaid paar nädalat.

Sünnitustuba on igale perele individuaalne ning seal ollakse kuni tita sünnini ja paar tundi peale sünnitust, et jälgida, kas ema ja beebiga on kõik korras. Sel ajal peaks toimuma ka esimene imetamine.

Kõikides tubades on olemas erinevaid vahendeid sünnituse toetamiseks ja sünnitusvalu leevendamiseks. On olemas käimisraam, millega saab mööda tuba ringi liikuda ja millele ennast tuhude ajal toetada. Veel on toas võimlemispall, mille peal saab istuda ja puusaringe teha või küljelt-küljele kiigutada. Selline rütmiline liigutamine aitab rahustada ning valu leevendada.

Sünnitusel on heaks abivahendiks ka järi. Osadele naistele meeldib seal tuhude ajal istuda, kuid ka sünnitamiseks on selline asend väga hea. Veel on sünnitustoas olemas erinevad matid ja hernekotid.

Voodis on hea vahepeal puhata. Mõnele naisele meeldib aga voodil sünnitada. Voodi peaotsa annab tõsta ja naine saab seal istuda. Lisaks saab voodile tõsta ka hernekoti ja sel viisil olemise mugavaks teha. Kõige sagedamini sünnitavadki naised voodil külili asendis. Selles asendis liigub tita hästi edasi ja samas saab presside vahel puhata.

Kui toas on vann, saab seda kasutada tuhude leevendamiseks ning kui vannis olemine naisele sobib ja meeldib, võib sinna ka sünnitada.

Kõik vajalikud protseduurid toimuvad sünnitustoas. Mitte ühekski tegevuseks ei viida naist teise ruumi. Samuti tehakse vajalikud esmased protseduurid beebiga samas toas. Vastsündinutele on sünnitustoas olemas spetsiaalne soojalambiga laud.

Kui on aeg sünnitusmajja tulla, saab naistekliiniku paremalt küljelt läbi tõkkepuu maja taha sõita, kus on olemas ka silt “Rasedate ja sünnitajate vastuvõtt”. Tõkkepuu juurest tuleb võtta pilet ja parkida maja taha, kus kohe vastuvõtu ees on spetsiaalsed kohad sünnitajate jaoks. Edasi tuleb suunduda vastuvõttu, kus naine sünnitusmajja sisse vormistatakse. Vastuvõtus saab riided ära vahetada ja üleriided garderoobi jätta. Sünnitama tulijatele on parkimine 24 tundi tasuta ja auto jaoks antakse spetsiaalne parkimiskell.

Greetel Lee
www.emmedeklubi.ee
Toimetanud perekool.ee