Beebipäevik: massaaži- ja akrobaatikatund
Anne on jõudnud vanusesse, kus maailma värvid ja helid talle varasemast palju suuremat huvi pakuvad ning lamamise asemel tahaks ta hoopis ringi liikuda. Et talle pisut suuremat liikumisvõimalust pakkuda, on Stina koos Annega tulnud Pelgulinna Perekeskuses toimuvasse massaaži- ja akrobaatikatundi.
Treener Solvi Kruusi tund on tore juba selle poolest, et muude tegevuste käigus jagab ta toredaid ja tarvilikke näpunäiteid. Näiteks õpetab ta, kuidas lapse kätt topelthaardes hoida. Topelthaare tähendab, et täiskasvanu pöial on beebi peos ning täiskasvanu haarab ise peoga kinni lapse randmest. See võtet on hea kasutada juba ka suurema lapse puhul tänaval liikudes – laps on kindlalt sul käes ning sa ei saa teda liiga kõvasti pigistada.
Ka viis, kuidas massaaži õpetatakse, on kerge ja tore, seda tehakse beebi riietamise käigus. See tähendab, et lapse masseerimine pole eraldi ettevõtmine, vaid saad seda teha päeva jooksul, justkui möödaminnes.
Kindlasti tuleb meeles pidada, et massaaži tegemise ajal tuleb beebil mähkmed kindlasti jalast võtta, sest tema kehatemperatuur tõuseb ning beebi pepu võib hauduma minna. Poistel võib mähkme igaks juhuks lahtiselt pissit “püüdma” jätta. Iga liigutust tuleks massaaži jooksul teha maksimaalselt kuni kolm korda, sest vastasel juhul tüdineb laps lihtsalt ära. Samuti on väga oluline masseerimise ajal lapsega kontakti hoida, talle silma vaadata ning temaga rääkida.
Esimest korda võiks beebiga võimlema tulla umbes kuu aja vanuselt või hiljem. Samas ei ole aega, mil beebi on võimlemiseks liiga vana. Nii nagu ka teiste analoogsete beebiringidega, on võimlemas käimisel mõte siis kui seda teha regulaarselt vähemalt üks kord nädalas. Siiski ei pea ema meeleheitlikult iganädalasest plaanist kinni hoidma, vaid kuulama oma sisetunnet – kui tervis või tuju ei luba, on targem koju jääda.
Treener rõhutab, et ei peaks liialt muretsema kui võimlemise aeg täpselt lapse päevakavasse ei sobitu. Kuni poole-aastased lapsed peavad tunni kenasti vastu siis, kui on enne seda pisutki magada saanud ning pärast seda jälle uinuda saavad. Sööta võib beebit nii vahetult enne tundi kui ka selle ajal. Sellest, kui tunni ajal beebil pisut sööki välja tuleb, pole midagi. Küll pärast tundi jälle süüa saab!
Kuigi beebiakrobaatika tekitab kõrvaltvaatajale kohati lausa külmavärinaid, kinnitavad emad, et tegelikult pole juhendaja abil neid harjutusi teha üldse hirmus. Esimest korda ja ilma igasuguse ettevalmistusteta siiski beebit lae alla loopida ei tasu. Treener ongi selleks, et juhendada ning vaadata, et kõik oleks turvaline. Igatahes on emmed selle võimlemistunniga rahul ning leidub neid, kes siin juba mitmenda lapsega käivad.
Ei tasu end heidutatuna tunda, kui esimesel korral tund pisut rahutult möödub. Palju uut on nii lapse kui ema jaoks! Seega ei tasu otsust mõnes beebiringis käimise kohta vastu võtta ainult esimese kogemuse põhjal. Kuigi sellel korral Stina ja Anne päris kõiki harjutusi perfektselt järele teha ei jõudnud, pole sest midagi, sest Stinale tund meeldis ning ka Anne on pärast seda mõnusas tujus.
Toimetanud perekool.ee