Beebipäevik: haiglakott ja beebile vajaminevad asjad

Väidetavalt sünnib vaid viis protsenti beebidest eelnevalt määratud sünnitustähtajal. Seetõttu oleks kasulik sünnituskott igaks juhuks juba varakult kokku panna. Kõige olulisemad on sünnitama minnes isikut tõendav dokument ja rasedakaart. Vaata, et sa neid sellel õigel hetkel koju ei unusta.

Riided ja hügieenitarbed on sünnitusjärgsel ajal samuti väga olulised ja ka need võiks kotti pista. Tavaliselt on haigla poolt olemas öösärk, hommikumantel ja rätikud, kuid loomulikult võite kasutada nii sünnitusel kui sünnitusjärgsetel päevadel omaenda mugavaid riideid. Lisaks võiks kaasa võtta ka imetamisrinnahoidja ja vahetusjalatsid.

Sidemeid kulub vahetult peale sünnitust enamasti üsna palju. Päris esimesteks päevadeks võiks olla suurema imavusega sidemed ning hea, kui sidemed ei ole sünteetilisest, vaid hästi hingavast materjalist. Mähkmed beebile on olemas haigla poolt, aga võimalik, et mõnikord läheb neid vaja rohkem, kui kohapeal olemas.

Kõiki asju ei pea päris kohe haiglasse kaasa võtma. Näiteks lapse kojuviimisriided või turvahäll võivad jääda esialgu koju või autosse – värske isa või keegi teine abivalmis inimene saab need ka hiljem järgi tuua.

Kuigi naised ei soovi sünnituse ajal eriti süüa, võiks ühtteist kotti siiski pista – ka mehel võib kõht pika ootamise peale tühjaks minna.

Greetel Lee
www.emmedeklubi.ee
Toimetanud perekool.ee