Beebipäevik: ema ja lapse jooga

“Beebipäeviku” episoodides oleme me külastanud juba päris palju erinevaid huviringe, mis arendavad eelkõige last. Täna tulevad Anne ning Stina ema ja lapse joogasse, mis keskendub võrdselt mõlemale.

Juhendaja Aale-Triinu Sonn ehitab tunni üles vastavalt vajadusele, jälgides nii laste kui ka emade meeleolusid. Tavaliselt tullakse joogasse umbes kaks kuud pärast sünnitust ning tundi võib tulla isegi kuni 3-aastaste lastega. Kui lastel on parasjagu hea tuju ja pisut kannatlikkust, saab teha mõned harjutused ainult emale. Samuti võib tulla ka ilma beebita! Kui on hea lapsehoidja, võib tulla ka ema üksi, et keskenduda rohkem sünnitusest taastumisele ja enda treenimisele.

Karmi korda selles tunnis pole. Kui jäädki pisut hiljaks, ei ole sellest midagi, sest beebidega pole võimalik alati iga minutit täpselt ette planeerida. Samuti võib harjutuste vahepeal beebit toita või potitamas käia. Õhkkond on vaba ning sundimatu.

Joogatundi võib kaasa võtta ka abilise, näiteks elukaaslase või vanema lapse, kes vajadusel titat lõbustada saab, kuniks ema oma harjutustega ametis on. Laps on paljude harjutuste juures justkui lisaraskuseks ning nii saab ema joogatunnist rohkem koormust.

Stinale meeldis ema ja lapse joogatund väga, sest see annab beebi Annega tegelemise kõrval ka võimaluse pisut iseendale pühenduda.

Toimetanud perekool.ee