Beebipäevik: Beebiriiete valimine Annele

Alles see oli, kui meie loo peategelane ilmavalgust nägi ja kõik riided talle nii suured tundusid. Nüüdseks on Anne nendest välja kasvanud ja on aeg uusi valima minna. Seekord on meie loo peategelased tulnud Viru tänaval asuvasse Lindexisse, Annele jahedamateks ilmadeks riideid valima.

Kui läheb juba jahedaks, on kõge parem lahendus kõikvõimalikud puuvillased ja pehmed materjalid. Beebidele on kõige targem valik pikkade varrukatega puuvillane bodi, millel on hõlmikkinnitus. Värsketele lapsevanematele tundub beebi veel nii õrn ja habras ning ei tahaks teda riietades väga venitada ja väänata. Selles olukorras on hõlmikbodid kõige mugavamad, sest neid on lihtsam lapsele selga panna ja seljast ära võtta.

Jahedamal ajal on hea mõte toariiete alla ilma varrukateta bodi panna. Tänu sellele on lapse keha soojas ja kui pealmine riidekiht peaks määrduma, püsib alumine kiht, mis on keha lähedal, puhas. Ka riideid vahetades on lapsel jahedas toas soojem ja mõnusam olla.

Pealisriiete valikul tuleb lähtuda sellest, kui kaua ja kus on plaanis viibida. Kui ees ootab pikem autosõit, ei ole hea last liiga paksult riidesse panna, tal hakkab palav, mille tulemusena ta hakkab higistama ja võib hoopiski külmetuda. Lisaks on tal väga ebamugav. Autoreisidel on väga mugav kasutada spetsiaalset soojakotti, mille saab turvatooli panna ning nii saad Sa lapsel sõidu ajal soojakoti mugavalt lahti teha ja kui on aeg õue minna, piisab lihtsalt luku kinnitõmbamisest.

Kui autosõidul piisab kergematest riietest, tuleb õue minnes lapse riietamisel lähtuda sellest, et tal võiks olla seljas üks kiht rohkem riideid kui Sinul endal. Ära unusta ka seda, et vankris on umbes 10 kraadi soojem kui on välistemperatuur.

Ongi selleks korraks riided valitud ning aeg kassasse suunduda. Beebiriiete valik on suur ja üks asi on armsam kui teine. Annele sai selleks korraks riided valitud ning ta on nüüd jahedamate ilmade tulekuks valmis.

www.emmedeklubi.ee
Toimetanud perekool.ee