Beebipäevik: Beebipildistamine

Vastsündinud on nii pisikesed uskumatult lühikest aega ja seda ei saa iial tagasi.

Selleks, et seda üürikest hetke hiljem tore meenutada oleks, läksidki Stina, Reigo ja väike Anne ühe parima beebifotograafi, Nele Tasase juurde pildistama.

Nele räägib, et kõike tuleb teha beebi järgi. Kui beebi tahab süüa, tuleb talle seda anda. Kui beebi on üleval, saab teha ärkveloleku pilte ja kui magab, tudupilte. Tuleb tegutseda selle põhjal, kuidas beebi ennast tunneb. Kui hakata vastu beebi tahtmist käituma, ei tule pildid ka kindlasti kõige suurepärasemad.

Nelel on tavaliselt stuudios sooja lausa umbes kolmkümmend kraadi. Kui kodus üritada beebist pilte teha, võiks tuba olla samuti väga soe. Selleks, et titat saaks pildistamisel sättida ja pildistamine oleks võimalikult lihtne, peaks ta hästi sügavalt magama. Sellest, kas laps magab sügavalt, saab aru hingamise järgi. Kui ta hingab sügavalt ja pikalt, on õige aeg. Tavaliselt läheb uinumisest kuni sügava une saabumiseni umbes 10-15 minutit.

Beebil ei olnud raseduse lõpus kõhus enam eriti ruumi ja nii meeldib talle ka peale sündi sissemässituna olla. See tuletab talle meelde emaüsa, kus tal oli hea ja turvaline olla. Kui on valida, milliste värvidega beebit ümbritseda, siis kindlasti eelistada ühevärvilisi toone kirjudele. Mida neutraalsemad on toonid beebi ümber, seda rohkem tuleb välja beebi enda ilu.

Pildistamisel on väga oluline, et tekid, mis lapsel all on, oleksid võimalikult sirged, sest iga üleliigne asi viib beebilt fookust ära. Üks kaval nipp on üksteise peale laotada palju tekke – sel juhul on võimalik kiirelt ja kergelt beebi tausta muuta. Kui beebi on pildistamisel paljas, on hea mõte tekkide vahele kaitselinad panna. Kõik vajaminev tuleks enne pildistamise algust valmis panna!

Vastsündinut võiks pildistama tulla esimese kümne elupäeva jooksul. Sel ajal on nad rahulikud, magavad palju ja pildistamine ei häiri neid ning on lihtsam ka lapsevanematele. Selleks, et esimese kümne elupäeva sisse fotograafi juurde aega saada, võiks sessiooni broneerida juba ootusajal.

Pildistamise jaoks ei pea sa omama kõige professionaalsemat ja kallimat peegelkaamerat – piisab ka lihtsamast aparaadist. Küll aga tasub parimate piltide saamiseks fotoaparaadi manuaal läbi lugeda. Sealt saad teada, milliseid seadeid ja programme valida. Beebi pildistamisel tasub eelistada lahtist ava. Fotograafide keeles tähendab see siis seda, et beebi jääb terav ja taust jääb udune. Pildistamisel tasub käia ümber beebi ja vaadata teda ühelt poolt ja teiselt poolt, sest kõige parem nurk ja kaader selgub tavaliselt hiljem arvutist pilte vaadates.

Peale fotosessiooni kommenteeris Stina, et kui keegi veel kahtleb, kas nii pisikese beebiga pildistama minna, siis vähemalt seal konkreetses stuudios oli olemine nii mõnusaks tehtud ja kõik käis beebi tahtmiste ja tempo järgi, et tema soovitab kindlasti sama tee ette võtta.

Greetel Lee
www.emmedeklubi.ee
Toimetanud perekool.ee