Beebipäevik: Beebi ujutamine

Vesi on beebi jaoks turvaline ja tuttav. On ta ju veetnud kogu oma senise elu emaüsas lootevee sees. Lisaks on vesi lapse arengule väga kasulik. Vaatamegi seekord, kuidas Annele vesi ja ujutamine meeldivad.

Pisike Anne on tulnud jällegi Kristi juurde, kelle juures ta üle-eelmises osas massaažis käis.

Beebit võiks proovida hoida nii, et hoiad külgedest, mitte kaenla alt, sest kaenlaalused on õrnad kohad, kus on palju närve, veresooni ja lümfisõlmi. Last võib ujutada paar korda nädalas, aga kindlasti tuleks jälgida, kuidas see lapsele meeldib. Kui ta väga ära väsib, on soovitav ujutada titat üks kord nädalas. Vees ta saab nii liigutada, nagu ta kuival maal ei saa ja vesi on närvisüsteemile hästi hea.

Erinevalt võimlemisest, ei muutu täis kõht ujutamisel koormavaks. Lapsel lausa võikski kõht täis olla, et tal tuju hea oleks.

Selili asendis on peopesa kukla ja pea all ja kõrvad on vees.

Sellises vanuses beebide puhul kasutatakse nii võimlemise, massaaži kui ka ujutamise puhul ära sünnipäraseid reflekse. Mida hoogsamalt sa last vees kiigutad, seda paremini ta käed-jalad tööle lähevad. Vee lainetus on talle ka mõnusa massaaži eest.

Nüüd aga väsis Anne lõpuks ära ja kuigi Kristile meeldib ujutamise lõpus ka sukeldumist proovida, võiks selle alustuseks järgmiseks korraks jätta. Ujumine on tänaseks korraks tehtud! Peale ujutamist soovib laps rinda, isegi kui ta on vahetult enne ujutamist seda saanud.

Mis te arvate, mida me teile järgmises osas näitame? Juba nädala pärast saate teada!

www.emmedeklubi.ee